Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çun Lajçi - Prej Nji Shpati Leshova Syte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Prej nji shpati o ti l’shova sytë
Kur t’ i pashë o rruzat në fyt.
Kur t’i pashë o rruzat në fyt
Krejt prej mendjes more jam habitë.
Krejt prej mendjes more jam habitë
Kam çu’ dorë o allti me qitë.
Kam çu’ dorën o tej prej rrethit
M’u mbush menja me i ra vetit.
M’u çu’ menja veten me mytë.
- Djal i dadës mos u habit!
Djali i dadës mos u habit!
O smutë jam konë o qe pesë javë ditë.
Smutë jam konë o qe pesë javë.
Nuk je ardhë o dadën me e pa.
Me m’pas ardhë o ti me m’pa mu’
E tybe n’Zot, n’komë isha çu’F


Ky tekst u dërgua nga DavidÇun Lajçi
Publikimi: 13/01/2022


Çun Lajçi - Prej Nji Shpati Leshova Syte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prej Nji Shpati Leshova Syte".
3. Video është e këngës "Prej Nji Shpati Leshova Syte", por nuk këndohet nga Çun Lajçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Çun Lajçi:


Komente 0