Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uniku - Ngjyrat E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Thonë se bota ka shumë ngjyra
Unë nuk muj me i pa
Zogjë e lule ka natyra
Zoti i ka ba
Nuk muj me i pa

Por unë e ndjejë kur më ngrohë Dielli
Më freskon shiu nga qielli
Dhe besoj
Kjo botë ka shumë dashuri

Eh sikur ta gjejë menyrën
Krejt i kisha dhanë
Veq njëher me ta pa fytyrën
Më e shtrejta NANË
Faleminderit me të thanë

Unë ta degjojë zemrën kur rreh
Unë e ndjej lotin që e fsheh
Dhe besoj
Kjo Botë ka shumë dashuri

Ja degjoj zërin Bilbilit
Kur i marr erë unë trëndafilit
Nga zemra kënga ime nisë
Nënë o Nënë
Për ty këndoj sa herë këndoj
Marr krahët fluturoj
Në krahët e Melodisë

Unë Ja marr zërin Bilbilit
E Aromën trendafilit
Nga zemra kënga ime nisë
Nëne o Nëne
Për ty këndoj sa herë këndoj
Marr krahët fluturoj
Në krahët e Melodisë

Bota ime merr
Ngjyrat e Dashurisë…


Ky tekst u dërgua nga UnikuUnik Ukshini
Publikimi: 24/11/2018
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Florent Boshnjaku


Uniku - Ngjyrat E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ngjyrat E Dashurise".
3. Video është e këngës "Ngjyrat E Dashurise", por nuk këndohet nga Uniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Unik Ukshini:


Komente 1