Më mbaj mend (për 1 muaj)

UnikBoys - Perjetesisht Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


U dashurova per here t'par
dhe rilinda si njeri,
nuk mendoj me veten time,
se gjalle me mban vec ti.
cdo mengjes ne pasqyre,
me shfaqet imazhi jot,
lotet krisin zemren,
dhe zemra nuk flet dot.
ti fala ty te gjitha,
dhe gjeta pak qetesi,
me thuaj qe sdo ndahemi,
kurre ne perjetesi.
u bere nje simbol,
kryeveper e vetmja femer,
ne kete jet qe jetoj,
4 gishta i kam ne zemer.
dora qe prek floket,
e ndien merzitjen tende,
ndoshta pas nje zenke,
je buzqeshja e kesaj kenge.
je acar ne dimrin tim,
je dhe zjarri qe me mbron,
je ti deshira ime,
kam shum ndjenja dhe pasion.

Rap style
(ref)...se cdo dite qe kalon,
te dy humbim ne mendime,
un qe besoj tek fjalet,
dhe ti bashke me zemren time.
sa here qe te kam prane,
te gjithe boten kam ne duar,
parajsen gjejme te dy,
perjetesisht te dashuruar(2x)

Strofa2-Kiko
...cdo moment me mungon,
me mjafton te te shikoj,
zemra rreh me shum shpejtesi,
me frymen tende mbijetoj.
ne cdo britem ne cdo enderr,
je burimi qe me freskon,
sepse ne fjalorin tim,
e pamundura segziston.
ti je perendim i eger,
nuk ka sfide qe me sfidon,
lufta jone eshte krejt njerezore,
dashuri qe mbijeton.
ti je kuptimi qe merr dita,
nga mengjesi der ne mbremje,
nuk ka gjume ne syte e mi,
po nk ndjeva frymen tende.
e nisa kete ender,
per te prekur realitetin,
doja te te kisha ty,
ishte i gjithe lezeti.
por zemren qe e lame,
e harruam ne vetmi,
se dashuri pa ndjenja,
nuk gjendet kurrsesi.

Strofa3-A.K
...nuk fitohet lumturia,
thjesht me nje bast,
as me fortesi nuk fitohet,
ne kete rast.
por fjalet do te zhduken,
dhe misteret do zbulohen,
ska pengesa apo rreziqe,
vizionet ne fillim mendohen.
premtimin mos harro,
se nje dit do te pendohesh,
lufto per te ardhmen,
qe asnjehere mos te dorzohesh.
kam arritje shum te madhe,
jam krenar per ne te dy,
do ndertojme dicka unike,
se te dua ne pafundesi.
ndiq rruget e zemres,
se kurre sdo te lendojne,
ngjiti shkallet e saj,
qe nje jete te bashkojme.
perballem me cdo sfide,
kam guxim dhe besoj,
se ti je motivi,
qe me ben mua te jetoj.Nuk kemi video për këtë këngë.


UnikBoys
Publikimi: 10/01/2011


UnikBoys - Perjetesisht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perjetesisht".
3. Video është e këngës "Perjetesisht", por nuk këndohet nga UnikBoys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga UnikBoys:


Komente 0