Më mbaj mend (për 1 muaj)

UnikBoys - Per Nenen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3

Rap style---Syte i drejtova mbi fleten e bardhe
nene dot sduroj kur te shoh duke qare
Pse me bertisje kur isha femije
me mungonte nje perkedhelje qe te qeshja perseri
ne lotet e kujtimeve diamant dhe kristal
ne heshtjen e gabimeve me shpirt te them me fal
ajo priste e ulur qe une mos te vonohesha
ne shqetesimin e saj por un shum vone kujtohesha
Dhe ne mengjesin tjeter ne gjumin tim te qet
ajo lutej per mua Bir zoti te dhente jet
ne shqetesime dhe probleme tgjitha bashke ne i ndame
me keshillat per studime cdo dit ajo m'rri prane
Ti qe me mbrojte nene nga fjalet e botes madhe
je drita e familjes ne gezime dhe ne halle
Une jetoj per ty dhe per deshirat e mia
do besoj ne zot por ti je mbrekullia

Refreni-Rap style
Per ty jam engjell ti per mua je vet jeta
me gezojne fjalet e tua jane te verteta
jetoj per ty dhe per deshirat e mia
do besoj ne zot por ti je mbrekullia(2x)

Strofa2-Viking
E dashur nena ime fjalet per ty nuk mbarojne
nen tingujt e muzikes une fort te perqafoj
dhe nese iki larg gjithmone do te kujtoj
gjithe boten mund te pyes por vec tek ti besoj
se vitet shpejt kalojne dhe kur ndihem i merzitur
me beso nese te them sepse sot un jam rritur
faleminderit per kujdesin fjalet e ngrohta qe me thua
te gjithe nje dit do vdesim por un prape do te dua
Me fal nese e teproj por kujtimet na perkasin
dhimbjet i laj me lot zera qe fort bertasin
kohen e kthej pas cdo deshire mu realizua
me mbeshtete ne cdo enderr ne erresire je ktu me mua
mi fal te gjitha gjerat dhe un sdo i pranoj
dhe nese me qorton e di qe po gaboj
NENE je shprese e madhe cdo gje ty ta kushtoj
se ti je fryma ime dhe pse me fryme jetoj

Strofa3-Kiko
Ne hapat e jetes time je ti qe me ndihmon
dhe nese do heq dore ti prape me frymzon
nje buzeqeshje ka ndjesi qe cdo femije beson
nene mos u shqeteso akoma nuk eshte vone
ajo do pres e heshtur dhe nese do rri zgjuar
gjithmone kur eshte nevoja ska per tu dorzuar
babi eshte nervoz ti merr pjese edhe qetson
debatet me te nxehta dhe ora shpejt kalon
te fala gjithe dashurine dhe botes nuk i trembem
dhe nese degjoj fjale nga gjumi do permendem
ne udhekryq kam ndalur lart ne qiell ka stuhi
nene me beso kam mall te vij ne shpi
e di qe te mungoj hap fletoren dhe lexo
nena per te birin koha vret ne kohe
nje perqafim magjik cdo gje e kam fale teje
zoti lart eshte nje por vec ti je lart meje...Nuk kemi video për këtë këngë.


UnikBoys
Publikimi: 20/02/2012


UnikBoys - Per Nenen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Nenen".
3. Video është e këngës "Per Nenen", por nuk këndohet nga UnikBoys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga UnikBoys:


Komente 0