Më mbaj mend (për 1 muaj)

UnikBoys - Fuck You Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

TEKSTI
Kiko-Ku u zhduket ju viktima thate se lojen e zotruat
po ku humbet ju rapera veten tuaj e treguat
ju demtoi servilizmi dhe u shfaqet me furi
po metoden e vazhdoni po prape ikni me dredhi.
mos harro largo dhe shoket dhe rrobat nje here nderro
se cdo dit qe te shikoj me dukesh por si zhigolo
mblidhe dhe krijimtarine se do te duhet per me vone
dhe nderkohe qe ti largohesh un bej zjarr ne mikrofon
ti qe fole per nje rryme qe as vet spo e kuptoje
tu duk vetja analist dhe qe ne tna korigjoje
mos e merr personale po merr valixhet dhe shpejto
dhe tani qe ke deshtuar une te them mos u dorzo
se talent ka kushdo po varet si e perdor
ta kam thene dhe me pare kam 2 zemra ne kraharor
te kane mbetur dhe pak dit dhe pak shpres te fundit or
po kurseji se do te duhen qe te shikosh ne televizor

REFRENI
Rap style-Fuck you...se erresira po afron...prandaj
fuck you un bej para si gjithmoooonn
fuck you jam ne fronin strategjik...prandaj
fuck you pranoni qe patet frike

Strofa2-Rap style
Lamtumire ju patogjena me vjen keq u lodhet kot
un ua thashe mendimin tim thjesht largohuni nga kjo bot
rap-i ska nevoje per ju as e ndjeni as kendoni
un i kam idete e qarta me lakmon ''ISAK NJUTONI''
sa beteja keni humbur pa harruar luften tuaj
dolet si heronj te mdhenj pse kaq shpejt u bet te huaj?
ju su duket asnjehere se sdua tju ofendoj
armikun e dua vetem kengen time ta degjoj
ju deshtuat rrugve tzeza cdo moment qe jetuat
tani degjoni populloren se kenget tuaja i shemtuat
nuk fitohet fama duke u fshehur pas muzikes
ku e gjete ti talentin ty ata dritat ti fiken
prandaj shut up miku im mblidhi forcat dhe mos qaj
sa here qe do ta them? fuck you bitch i never die
dhe nga loja dilni jashte ne jemi te barabarte
si gjithmone te jemi bashke qe vendin ta ndezim flak

Strofa3-Viking
Si nfillim edhe ne fund mendimin nuk e ndryshoj
binduni ju se un u binda ne cdo ane te shkaterroj
nuk do lodhem por jam lodhur fatkeqsisht duke u thene
nuk do flas por kam folur mos kendo me si nje qen
kaq ishte per ju karriera famen hodhet mbi parane
i balancuar ne cdo aspekt realizimin kam spontan
bertet poeti rap-it si murgjit rrini ne shpi
dhe po te kthehesh prape sme kercet nuk ka rendsi
silleni verdalle me rima kerkoni kur keni nevoje
dhe kur fati ju braktisi ngelet prape me gisht ngoj
ne misionin e arritem pa me thoni ju ku keni?
thoni merreni me bitch- sa surrate te shemtuar keni
levizni se erdhi ora fjale per diss-e kam sa tduash
ja qe kohen kam te shtrenjte...rrugve t'lagjes fillo t'luash
e teprova e di dhe vet kshu e ka kjo pune ndor
dalin viktimat neper mure...dhe ata me 2 zemra n'kraharor.Nuk kemi video për këtë këngë.


UnikBoys
Publikimi: 20/04/2012


UnikBoys - Fuck You
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fuck You".
3. Video është e këngës "Fuck You", por nuk këndohet nga UnikBoys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga UnikBoys:


Komente 0