Më mbaj mend (për 1 muaj)

UnikBoys - Sfid Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Strofa1-Viking
E nis jeten si loje qe ne djepin e trishtimit
i zgjimit ne mengjes viktime e komunizmit
dhe fatin e rrezoi nga froni i tortures
mbremje trotuareve nje sfid e katrahures
degjoi shum per jeten per mbledhjet e familjes
qortimet dhe urrejtjet a thua ish beslidhje
qe motra se do vllain dhe babi adoleshent
taxi apo auutobus kush me shum eshte transparent
ne qytet apo pak larg ndjen fyerjet neper dhembe
si te ishte djale i botes valle a po qendron ne kembe
pi alkol apo cigare biseda qe kurre smbaruan
ne divan apo kompjuter afer vetes se pranuan
memoria ka ndalur qe ne vitet 2008
a thua eshte mizore qe jetoj ne realitet
koha eshte treguesi po tani ti bie deres
apo te trokas dy here dhe te ik me shpejtsine e eres

Refreni-Kiko
Mos i fol ashper per zgjimin ne mengjes
por jepi shume kurajo dhe mbyte me shprese
mos i trego tabelat ne rruget me shkelqim
po fali dashurine dashurine qe ska mbarim(2x)

Strofa2-Rap style
Ndihmoje nga i ftohti qe zemra mos ti ndal
periudha qe po kalon askush tjeter nuk ja fal
ai jeton me endrrat njesoj si shoket e tij
tregoji per rreziqet se e mira ska kufij
se i veshur i ushqyer nga uria svdes njeri
ai zhduket neper lot eshte e dhimbshme tragjedi
dhe po t'kerkosh per fajin asnjehere ske per ta gjet
ai ka zbritur nga parajsa toka ka nje engjell vet
motra kurre nuk e kuptoi larg imazhit ajo rrinte
nje shpirt i perveluar ne biseda pipetinte
ai eshte femija i par qe vuajti i derrmuar
nga rrymat si shigjeta me bazen te helmuar
lindi per te qene i qet deri ne 20 vjet
ata qe e donin nepermjet nuk e priten dot 100 vjet
kur te gjithe dalin nga shpia e shikonte gjithe njerezia
neper trishtimet e tija prisni letren nga angliaNuk kemi video për këtë këngë.


UnikBoys
Publikimi: 10/03/2012


UnikBoys - Sfid
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sfid".
3. Video është e këngës "Sfid", por nuk këndohet nga UnikBoys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga UnikBoys:


Komente 0