Më mbaj mend (për 1 muaj)


Unikkatil - Belagji Linda Belagji Vdes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Belagji Linda Belagji Vdes".
3. Video është e këngës "Belagji Linda Belagji Vdes", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unikkatil - Belagji Linda Belagji Vdes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  176

Këngë e albumit:

"Shihemi N'perkujtime"

Komente

3 🔥

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00UniKKaTiL
....................
Ndersa eci ne luginen e hijes se mortit
Kthehna ne ket loje me ju kallxu kush o ma i forti
Dost nuk jam vet kam ushtar ab-normal
Qoft s'e s'jep respekt une vi e ta mar
Se sa here qe boj hapa kurr s'kthehna mrapa
Unikkatil eshte hunlesh ne kllapa
S'kam dalje dot per ty un jam Zot
Puthe nanen sot se kom me ja mush syt me lot
Kur ta sheh at ftyre t'zbeht qe t'ka met pa jete
N'faqen e fundit kur t'qet n'gazet
S'ta harroj as at vlla su kry hala
Krejt mashkujt e shpis yeo kom me ti vra
Se ke dasht bela e belan e gjete
Ke dhan familjes nje mi kijamete
I ke shti njerzt nalt e posht me shku
Di qysh tu munu me mu mu pajtu
Po Anton Qeta ka dek e kerkush s'um pajton
Gjaku jem i nxeht dost tash po vlon
E ke pas nje deshire me pa atdhen e lire
E pave m'vjen mire po tash thuj lamtumire
....................

Ref; 2
....................
Jo jo me t'vertet aspak nuk eshte leht
Te jesh sikur un t'kesh gjakun e nxeht
Jo jo me t'vertet aspak nuk eshte leht
T'jesh UniKKaTiL t'kesh gjakun e nxeht
....................

....................
Yoo at t'kujtohet qysh ka than ai plak i vjetr
Shqiptarit jepja armen e kta myten nermes veti
Po do Shqiptar pernime lypin dajak
Shesin mangupllak ignorant si tarak
Mor papak hiqmu kari jom numer nje i pari
Ta nuk'i at hund e t'shti me hanger bari
Nese ti sum beson at here t'lutna del
une t'pres me 9 milimetra n'bel
Se une jom qai qe jom kon veq hala ma i trent
ku do qe po shkoj e zoteroj at vend
Paranoja t'rrok goja me tu qel s'guxon
Se ujku kimen e ndrron po zanatin se harron
Edhe pasha ket nanë µne flas qka jetoj
Kta reperat tjer une i deklasoj
Se ksi sikur une nuk ka shume s'ka kerkun
Me ma shume se nje plum une t'vraj more pllum
....................

Ref; 2
....................
Jo jo me t'vertet aspak nuk eshte leht,
Te jesh sikur un t'kesh gjakun e nxeht
Jo jo me t'vertet aspak nuk eshte leht
T'jesh UniKKaTiL t'kesh gjakun e nxeht
....................

Linda belagji edhe vdes belagji

....................
Pina shume mariganxha tash osht tu mu dok
Qe pi shoh kta shok qe 2 metra ner tok
Shpirti n'paqe dosta kurr sju harroj
Sa here qe mendoj per sherret qe kujtoj
Sa njerz I kom rre sa njerz i kom ç'pu
Njo qe e kom plagos shpihuni m'ka arrestu
Sa njerez jon tut edhe thojshin ik
Se me nejt me VIK thojn eshte shume rrezik
Por n'vertet o haver une nuk jom sikur dreq
Veq sherri i do tucav me ka dal zani keq
Se qe merrna me do pune ilegale s'osht kurgjo
Nese sjellet mire me mu une sjellna mire me to
Se nana jem m'rriti burr mbi burra
Jeten si liber me plot avantura
Eshte UniKKatil me at gjakun e nxeht
Kto fjal qe pi thom n'histori kan me met dost
....................

Ref; 2
....................
Jo jo me t'vertet aspak nuk eshte leht
Te jesh sikur un t'kesh gjakun e nxeht
Jo jo me t'vertet aspak nuk eshte leht
T'jesh UniKKaTiL t'kesh gjakun e nxeht
....................


Ky tekst u dërgua nga Erlind   bestgroup   GazmendKartolina (2)

3
9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Unikkatil:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet