A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Prishtinalit Numer Njo  (Feat. Presioni & Ye-Ton)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  47

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Featuring

Presioni

Song from the album:

"Shihemi N'perkujtime"

Song from the album:

"Armiq’t Suprem"


Verse 1: Rebel

Hehe.... heeey... UniKKatiL
Lalalalalala... yo... yo
Ky sen o per ni pllum qe lypa gjethkun
Kqyra tjeterkun po nuk gjeta kerkun
Ku je llokum koke Unik sikur une
Porsi katunari qe e don ate katun
Ku jon dhipat ma t'mira me trupa bomb
Krejt mashkujt e planetes kur t'i shohen qohen n'kom
P'e ni veten si Sinan Vllasaliu
Jom trimi ne kurbet qe pershendet shokt e vet
Hej o nene Prishtina, rakin pe pina
Tu menu per diten qe kthehem, atje vina
E ktyne tjerve veq inatin pi ja shtina
Se je Numer Njo qysh t'kom thon, krejt e dina
Edhe tjera vene mire e di
Veq diqysh po m'vjen me kesh
Kur po shtyhen me Prishtinali
Pajtohu shoku jem, mos t'vjen inat prano
Tona venet jon xeher veq Prishtina Numer Njo

Ref: 2x
Une jom Prishtinali, hej vlla
Ti e din se me neve nuk ka
Kushdo qe xhelozon le t'vazhdon le t'vlon
Se kushdo qe na ka inati veq rakin na kafshon

Verse 2: Ye-Ton

Qe pi knojm Prishtines se na ka marr malli
Ndaq besom ndaq jo bre vlla mu nuk m'ha kari
Se jom Prishtinali edhe fryna me ate send
e pse s'kom lind aty, une vdes per ate vend
Qaty i kom shokt e as shoqet si harroj
Besom qe s'ka dit qe per ato rruge qe s'menoj
Edhe nuk jom gangster une jom mangup Prishtinali
Ka do qe kom shku kom pas shok e shoqni
Maju Prishtine, maju hiq mos u dorzo
Se ma e mira je edhe gjith ki me kon
Leni ti papakt e katunit qa thojn
Se ata ta kan inati edhe shume xhelozojn
E di qe kan per qka t'madhe sja u nxo
Op op be njeri na jena Numer Njo
a p'i nini Plisat: Prishtina Kampion
Edhe ky send s'nalet hiq deri vone

Ref:2x
Une jom Prishtinali, hej vlla
Ti e din se me neve nuk ka
Kushdo qe xhelozon le t'vazhdon le t'vlon
Se kushdo qe na ka inati veq rakin na kafshon

Verse 3: Presioni

Je kon shembull gjithmone per Kosoven tone
Te tone e pranojn, veq inagjit s'dojn
Ashtu e kan shprehi, po osht per qudi
Pse ki xhelozi kur kryeqytet e ki
Ktu ka vend per tone qe qyteti se pan
Turist mu kon sende t'mira ktu gjon
Ni makiato me pi me Prishtine nuk ki
E kta dhipat mu zi kerkun ma t'forta s'ki
Xhenet babes fati, parajse persgati
Përktheu dhe përshtati susur sakat
Sikleti ty t'ka hi, t'ka hi deri n'vrima
Mas lehti ti e ki nuk ki me ngul fatin e zi
Ky send ty t'shkon se me tesha kombinon
Trenerkat kur i qon veq gjys i shtrengon
E kpuct si pasqyre ty t'lidhen per ftyre
Qarapt lloj lloj ngjyre kur ti shtina tyre

Ref:2x
Une jom Prishtinali, hej vlla
Ti e din se me neve nuk ka
Kushdo qe xhelozon le t'vazhdon le t'vlon
Se kushdo qe na ka inati veq rakin na kafshon


Lyrics submited by  ToniTuli
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019