A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Pse Po Fryna


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  49

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Shihemi N'perkujtime"


QE QIMI NANES POT KALLZOJ
Fryna sepse muna tuc fryna se guxoj
fryna sepse kom per qa mu fry e ti ski
fryna se kur m`lindi nana ka ra gjak me shi
se jom VICTOR me emer VICTOR me zemer
i ngjajshum si akili veq i paprekshum edhe nthemer
fryna se jom shqiptar mas shumti kosovar
nipi i udhheqesit t'ballit kombtar
fryna se sma nin per kra fryna se tvraj vet
fryna se jom KATHOLIK qe 2000 vjet
sikur GJERGJ KASTRIOTI ringjallja e tina
un kom ushtar perveti ma shum se kejt Kina
u ktheva ne ket loj mbreti tash u shpall
me kallzu qe Skenderbeu S'ka dek shqipe un jom gjall
edhe tuci ma i madh senin tem kur e ka ni
ka mar ni allti ka than s'jom thmi un jom belagji

Ref:

kejt dojn me dite pse po fryna
kejt dojn me dite pse po fryna
kejt dojn me dite pse po fryna
kejt dojn me dite pse po fryna une
qitash pe din
qitash pe din
qitash pe din
qitash pe din


Lyrics submited by Artbjk@hotmail.com   doosti
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019