A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Pa Mshir (Mutat)  (Feat. Nag & D.M.K.)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  33

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Featuring

D.M.K.

Song from the album:

"Unikkatil Prezanton The Bloody Alboz"


[Intro] Unikkatil & N.a.G

yeah N.A.G beats baby
(yeah yeah what up this is N.A.G mutha fuckaz)
rebel unikkatil yeah
ky sen i shkon krejt atyne qimve t'nanes qe po hajn mut
e po folin per mu kishe po dim diqka bitch u dont know shit
hajde te une

RebeL...

nese lun koqe lutu per ni shoqni t'zojs/
se qata dhifqat qe po rrin me ta ti pshurri n`goj/
kur po folni kurgjo spo boni po ma shurdhoni/
prej t`parit dej t`mramtit kejt karin ma kafshoni/
jeni fallca/ jau thej ato faca/
s`keni qef me pa hekrin tem kur t`ja nis me qit gaca/
sikur baca haradinaj une nuk hezitoj/
bileten per ferr ta dhuroj/ e t`kallxoj/
qysh ja bojna na shqipet e pergjakshme/
gjithmon t`gatshme /edhe n`koha t`pa pershtatshme/
kon e rreh o kok-tul/ ti per mu je picimul/
han mut sa s`jom aty kur i shkova n`guj u ul/
i pari je me fol po nuk po ki guxim/
po din me rimovat po nuk po t`kan kuptim/
okupatori ju ka ardh me ju kall/
me ju kallxu qe si han kari per njeri t'gjall/ o budall/ (une jom)

REF::: 2 x

REbelii

PA MESHIR
qishtu ti hajshe mut
tash mos u tut bonu gati per tabut

-N.A.G.-

PA MESHIR
qishtu ti hajshe mut
tash mos u tut bonu gati per tabut

N.A.G...

kjo osht per ata qe s'din me repovat/
une jom veteran per ju me histori shum t`gat/
ka t`fryn era lirisht munesh mu luhat/
na jena zot per ty t`ka met tash per koqe me na kap/
T B A A A hajde knej/
tregojm qysh na ja bojm per qdo dit kari na thej/
ton naten punoj e ton diten flej/
sillna ka sillna gjithmon une bela gjej
u merzita me asi njerz qe folin per allti/
po kurr n`jet t`vet eren barutit s`ja ka ni/
sikur Cyanide dhe Unikkatil barut t'bi/
djegin n`shpi e sum ha kari a je i bardh a i zi/
e ju imitasha formoni 1 mij parti/
veq bloody alboz osht ktu per ta krejt bota kan ni/
per me na dal perpara krejt mahallen duhesh me thirr/
Alboholics-TBA muthafuckaz kejt jena /

REF::: 2 x

REbelii

PA MESHIR
qishtu ti hajshe mut
tash mos u tut bonu gati per tabut

-N.A.G.-

PA MESHIR
qishtu ti hajshe mut
tash mos u tut bonu gati per tabut

B52:

jom, shum ma nalt per rima, art, poezi/
jom, shum ma i qart se kejt n'industri/
jom shum ma i fort, ska njeri n`bot/
qe, m`del perpara edhe um'rrxon n`tok/
ose, m`shtin perfuni se jom MC/ (aha)
une e di shum mir se ti per mu ke ni/
nese je i pari shuj se 1-shi ka dek/
dosti jem t'garantoj qe ti me dor sum prek/

REF::: 2 x

REbelii
Pa MESHIR
qishtu ti hajshe mut
tash mos u tut bonu gati per tabut

-N.A.G.-

PA MESHIR
qishtu ti hajshe mut
tash mos u tut bonu gati per tabut

TBA


Lyrics submited by  YeeTooN   vigan
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019