Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil - Perballimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  19

Presioni :

Na hupen shumë t'ri një hije ju ka pri
Nanat majn zi kur mbesin pa fmi,
Edhe shqipja vajton me zonin Qe e lshon
Qdo i ri qe shkon, krahët ia plagon ,
A thua e panë ata masi qe ranë
Çfarë gabimi banë nga jeta kur u ndanë
Zoti na ka thanë vujtjet na mi lanë
ketë jetë qe e bamë përkohësisht na ka dhanë,
Mos u nis me pri n'probleme me hi
E kam pa e di ashtu ma lehtë e ki,
Edhe unë kam kalu at faz e kom jetu
Munohu me kuptu hapi vesht ngom mu,
Nëse t'prek n'familje me t'drejt e kie
Trutë mia nxie me barut alltie,
Pra bonu i sinqert kurgjo mos ki dert
Dita e mirë do t'pret ti ta gzojsh si mbret.

UniKKatil :
Refreni : 2X

Do t'vjen dhe koha ma e bardh
E shoh shumë qart kjo osht tu ardh,
A veq ta dija kur do vjen
Do t'perballoja vet qdo sen,

Presioni, background :

"I pandehur a ki diqka para se të gjykohesh ?"

B52 :

Jeta osht e shkurt dëshmoj n'ketë gjykatë
Pse mos me sill kompasin e mu knaq në ketë natë,
Pse me nejt ratë, pse n'kam mos mu qu
Pse mos me bo dallavere e buk sofer me pru
Pse me lakmu pse mos mu kon i knaqun
Pse un gjepat that e ky tipi i pasun,
Pse prangat në duar pse unë fajtor
Jeta osht e till a? zoti prokuror.

Cyanide :

Siq e patë n'ketë gjykatë fjalt duhet mi majt
Nëse s'don mu nda me shok mi lshu ndjenjat e mu qart
Zemrën tende t'art po i hupe krejt qa pate
Vet e pate se ni ditë i pagun ato mekate,
Nuk shes men n'ven m'bjen ni ide qe t'jetoj
Nëse krejt dyrt me mbyllen ni dritare e krijoj,
Fluturoj i ndjeki endrrat e kur nuk preki n'tok
Ballafaqohem me jetë edhe nëse është e kotë.

UniKKatil :
Refreni : 4X

Do t'vjen dhe koha ma e bardh
E shoh shumë qart kjo osht tu ardh,
A veq ta dija kur do vjen
Do t'perballoja vet qdo sen.


Ky tekst u dërgua nga Strader   cmpunkcanaUnikkatil
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/03/2008


Unikkatil - Perballimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perballimi".
3. Video është e këngës "Perballimi", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Unikkatil:


Komente 0