A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Jeta S'osht Film


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  112

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Shihemi N'perkujtime"


UniKKaTiL
...................
Shum tipa menojn qe jan t'mdhaj e ala jan fmi
Shojn filma mafijasha menojn qe jan mafi
Shqipe e kom ni kshill mos kshyr shum televizi
Me trup je bo gorill po me men hala i ri
E idollizon Capone e 2PAC-in karit
Un e idollizoj gjyshin gjakun e shqiptarit
Se s'ka njeri qe ma ndrron menen e m'ndryshon
Ngoj fjalt e REBELIT e shum sene i mson
Nuk esht ky film me perfundim t'gzushem
Jeta esht kurv qe t'len me sy t'pikllushem t'idhnushem
Per ata llogarit rezultatin
Keq edhe mir nuk e di qysh e ki fatin
Pregaditu per ma t'keqen guxim n'veti
Se mos po t'deshtojn planet e masne thu qa m'gjeti
Rri i gatshem per kiamet n'kerkan mos u mbeshtet
Kur tanat i pret mir se vjen n'realitet shqipe
...................

Ref;2 N.A.G
...................
Jeta s'osht film shqipe maje n'men
Jeta osht sen qe t'shtin mu bo i 3'nt
Po ndersa ki qellim e guxim n'jet
Vazhdo provo masne sheh sukses t'vertet
...................

N.A.G
...................
Jeton ky budall ish kan del pun me gjith kon
Del tuli far hajvani menon qe ti then dhamt
I doket vetja sikur neper filma n´Amerik
E bon zemren guri edhe ta qet 1 thik
Ndalu vlla ndalu sa s'ti kon thy brit
Kerkush t'karit st'nimon e badihava ke bertit
Ndalu vlla ndalu sa s'ta kan fut thik
Shqiptart e sotit ta bojn mazi se shkit
A bash ta merr menja qe je sikur Alpachino
Sikur gangsterat n'godfather apo si Robert De Niro
Po kshyr ti numro e tregom sa vjet i ki
U bone burr ma nuk je tash fmi
Pjeku pak e merre per serioz jeten
Se qysh ja ke nis shpejt ki me pa deken
Jo qe jom perfekt po ta tregoj t'verteten
Mos u m'besofsh ti mu pyte vetveten
...................

Ref;2 N.A.G
...................
Jeta s'osht film shqipe maje n'men
Jeta osht sen qe t'shtin mu bo i 3'nt
Po ndersa ki qellim e guxim n'jet
Vazhdo provo masne sheh sukses t'vertet
...................

Tee
...................
Prej qe jom kon fmi mu problemet u m'kan njek
Kur i bona 16 vjet 1 katil i vertet
Viktorin e kom vlla udhes ti une kum shku
Mi ka msu ligjet e rruges edhe kurr si kum harru
N'Shkoll une shkova edhe rrall jom paraqit
Menojsha qe um hup koha n haraq njerzt mi qit
Derisa vishin te Rebeli, edhe u lutshin sikur fmi
E vetmja m'nyr me m'nal mu u kon REBELI mem mshel n'shpi
Nat e nat u m'kan shku por per t'mir e paske pas
Jeta u kuptu po tash von mu kthy permas
I ke kqyr do filma mor haver menon qe jeta esht qashtu
Paske keqkuptu se s'ka sen pa punu
...................


Lyrics submited by Bujar   Gazmende-Cards (1)

2018-03-08 19:57:17
Jeta s'osht film shqipe maje n'men
Jeta osht sen qe t'shtin mu bo i 3'nt
Po ndersa ki qellim e guxim n'jet
Vazhdo provo masne sheh sukses t'vertet

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019