Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil - Sjom Me Veten  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Komente

Asnjë Koment

23/05/2009

2009-05-23T16:21:25+00:00(Intro)
Yea UniKKatiL.. ma shqipe OG.. hala knena Shoki..

Verse 1 (OG 043)
Sa pafat fillikat a thu kete gjo e paskom pas hak
Shkak ne kete jete, kaq ters refugjat
Se kom njel pa njeri,
familjen ku e kom u rrita rrugeve qe femij
Dheu zi eshte ky ferr, qe e bone diten me u duket terr
Vec zeherr, me nigjo o kacerr
Mos kujto se ja fus kot se kto jane te verteta
I vetem qyqar shoqnin une e gjeta
Ishte UniKKatiLat ai me shume veta
Nder ta edhe une Og me shqipen qe te grric me kthetra
Vepra, gjakun me ta pi, dune vdek me te pa kundershtaret ne kurbet
Por une jom aq i zoti sa me e gjet rrugedaljen vet
Sa te jem TBA do te jem perjete, i qet pa merak
Mora boten rretheqark, rretheqark

Chorus 2x (Rebel a.k.a. UniKKatiL)
Qat her kur tmetsh vet veq ti edhe zoti
mos ta nin dosti jem se t'nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
shqipet jon familija kuq dej nzi

Verse 2 (Og 043) & (Pre$ioni)
Ne udhekryq me dy rruge e pys veten time
E boj dot a se boj, se spo di nga te shkoj
Do vazhoj normalisht kete jete
pa stres edhe i qete
Nuk duhet me u derzu edhe pse jom i tret
Thell ne shpirtin tim
ertdhi koha me e gjet dhe une fatin tim
mos me ra viktim, me presionin u njofta me dha afrim
[Pre$ioni]
Padyshim shoku im
shqiptari per shqiptare si vdhau per vdhaun e ka per ubligim
[Og 043]
Tani edi, por perpara une se disha
shpresat po i pritsha, skisha
Asnji qe nji pytje me ja bo dhe pergjigjen me ta kthy
Ss kur je ne kurbet se rru njeri per ty
A je gjall a je vdek
a ke buke ti me honger pa asnji lek ti ne xhep
Kur je ne vetmi halli krahet ti pert siklet

Chorus 2x (Rebel a.k.a. UniKKatiL)
Qat her kurtmervet veq ti edhe zoti
mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
shqipet jon familija kuq de nzi

Verse 3 (Og 043)
Amerike, sdo te thote sic kena thone gjithmone
ha, merr dhe ik
Pa shok pa familje ktu boesh i lig
O shyhyqyr zotit shoket une i kom
jane te fort si beton
OG dhe REBEL tani bashkpunon
qe venin e demton
Mbasi i vuna gjonat ne vij
asthu sic kom dash, tu bo qef tu pi raki
Tu bo edhe asshh, me avash
veq pare tu fitur, BLOODYALBOZ me dha kultur
Kush do me ma fut e boj pelhur
Kush e ka me te drejt ate duhet me e afrur
Se perndrysheee e i egzekutur
kshu duhet me veprur
Se per ndimhme sboet fjale
ktu bythqimat munohen me te rrjep te gjalle
T'vin t'bin mas shpine asnji sdel perball
Se kane frike,
jom mbledh me shume shoke je boj praktik

Chorus 2x (Rebel a.k.a. UniKKatiL)
Qat her kurtmervet veq ti edhe zoti
mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
shqipet jon familija kuq de nzi

Outro (Rebel a.k.a. UniKKatiL)
Set nimon i joti, set nimon i joti, set nimon i joti


Ky tekst u dërgua nga  besart
Më Shumë Këngë Nga Unikkatil:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet