A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Robt E Frikes (remix)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/02/2010

2010-02-02T03:58:16

UniKKaTiL
....................
E kom synin e unt pom doket bota sikur torte
Po shoh munsi shum lloje turli sorte
Qa me ba perpara jom ul para nji fjalkryqi
Kjo bota lara lara bash turli far budalle kyqi
Qesi si un qesi si ti shok
Hekin keq shum deri nfun per mi majt gjepat plot
E jo si do qe kan lind me sene gati
Rroft baba nana me pare rroft fati
Thojn Rebeli osht piis n'gjdo sen
Po ma mir mu kan i piist se me kan dikush qe flen
Kryt pom dhem pi bulashav qe po rrejn
Dekshin n'ven se njeri pa fjal so sen
Qimt e nanes po jetojn n'trillime
U zhduken du mju dhan ngushllime per moralin qe e hupen
Kur menoj moral kur ska pas
Arsyja e vetme qe je nal osht qe tuta tu ka ras oj tepric
....................

Ref x2
....................
E jo FAT ZI shum gabim e ki
Se qaty ku nuk ka tut qaty ka anarki
Sa per moralin qe thojn qe gjinja e kan
E kom ni lajm t'keq per ty kerkujt kari si han
....................

....................
Sa qim nane dojn mem vra sa qim nane dojn mem rreh
Tipa qe kur si kom pa e kan ba njet mem pre
Thom bohet qa bohet edhe mujt me nrru qa ka kalu
Mar pergjegjsi per fjalt e mia dost kurgja s'kisha ndryshu
Se jom simbol i fjales lir ma i madh se jeta
SHQIPET E VERRTETA si zgjedhin rrugt e lehta
Thashetheme qe po sillen verdall
Kam ftyr mi dal per ball mi than pse ren o budall
Se jena me pistole n`shoka
Glini komt e roka sini vini hini nuk din per bini toka
Nuk kini qef me pa dikon ma mir
Jeni tfort sa lidhja ma e dobt ne at zinxhir
E haroni krejt tjert e mbeshtetuni veq n`veti
Njeri i pamvarur nuk ka kurfar kaska veti
Dallimi jem prej ktyre reperav tjerë
Osht se mu ki mem majt men e kta fluturojn me erë
....................

Ref; 2
....................
E jo FAT ZI shum gabim e ki
Se qaty ku nuk ka tut qaty ka anarki
Sa per moralin qe thojn qe gjinja e kan
E kom ni lajm t'keq per ty kerkujt kari si ha
....................


Lyrics submited by  Gazmend
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019