Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unita Ramadani - Dashuria E Pare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

14/09/2009

2009-09-14T14:14:18+00:00Pash se dashuria
ishte sikur nje përall
si fëmijë unë e besoja
dhe askujt nuk ja tregoja
e mbaja te fshehur
si nje margaritar.

e une isha mbreteresha
dashuria e tij e parë
mirepo kur i hapa sytë
s'ish n'krahët e mia

si e trembur e hutuar
e pash veten te dërmuar
nga një ëndër e trishtuar

thonë se plag't e vjetra
i shëron vec lumturia
atëher pse s` me flet më,
psem'u hidhrua dashuria
ref:

nuk flas më
se fjala ime nuk ka peshë
dhe sa do afër të më ndjesh
miken e vjetër s'do ta gjesh

do t' ik larg
prania jote me pengon
shpirti im më nuk duron
dhe nuk dua ta veresh
se sa me mungon…..


Ky tekst u dërgua nga radio
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet