Unittick
Unittick
Unittick
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Unittick është këngëtar i njohur. U rrit në Londër nga mosha 11 vjeç. Filloi muzikën heret si hobi, por kohët e fundit e ka marrë seriozisht.

Më datë 12 Shtator 2015, Unittick publikon videoklipin "#jenahoodstar".

Më datë 22 Shkurt 2016, Unittick publikon videoklipin "Prej Fillimi", në bashkëpunim me Fugitive.

Më datë 16 Prill 2017, Unittick publikon videoklipin "Le Ca Folin", në bashkëpunim me Varrosi.

Më datë 13 Janar 2018, Unittick publikon videoklipin "LND2GL", në bashkëpunim me D.U.D.A.

Më datë 28 Shtator 2018, Unittick publikon videoklipin "Designer", në bashkëpunim me Slick.

Më datë 14 Shkurt 2019, Unittick publikon videoklipin "She’S In Love".

Më datë 27 Gusht 2020, Unittick publikon videoklipin "Drillers", në bashkëpunim me D.U.D.A. & Slick. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 23 Dhjetor 2021, Lil Koli publikon videoklipin "Wavy", në bashkëpunim me Unittick & D.U.D.A.

DUDA, Unittick & Gjuz1 kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "Kush". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0