Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unittick - Prej Fillimi (Feat. Fugitive)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

UNITTICK:
Shqipe spreki me dor ma pak se gjys kile
Do i futin tan at perzirs e u del krejt buk e prishme
2 me 3 osht ok ky mall prap levizet
Anglezt dun me ble po sun u boj ulje cmimi
Kam hap 1 linj tre du mi fut krejt qerrat npun
Sjam fermacist per klinik kam vec ilac per hun
Ky ilaci ma i kerkum si tbon high per cdo weekend
Me dy viza perfundon me femren drejt n'hotel
Kurse mu mvje leki ngjep kur msheh tu sjell me benz
Un flas per shqipet si nuk kan arather per biznes
Sa marova 1 splif ket tjetrin e kam nez
Hashashin se kam pi mi ka bo syt si kinez
E kush mvje per interes ja coj gishtin e mesit
O G po tpresin kostumerat fuck it man le tpresin
Se kam takim me 1 tiranse se bon jeten luksoze
2 metra flok bjonde e ka rradhen sonte

Ref: (2x)
Prej fillimi kur ja nisa
nuk ka ma real dog (2x)
Coming strsight from Lindon City (2x)

FUGITIVE:
Ma shqipes te shit [shhh] qa bajm e fusim nbeata
Ja japin unittikit 1 e qi kush po don beef-a
Shum xhelozojn mas shpine po hajt se u vjen dita
Hood-in spo ma prekin bon be se se gjen drita
Hina rrepin e pyta tha e dua per Hood Star-in
Du ty dhe Unittick-in se do bash ma kan ca k****
E vjedhin senet cdo dit se lejn me kon nven tparin
U lodha tu u than sdini po apet vesh nuk marin
Shqipe rri rehat sma nin sa vet mas i ki
Ti rrepin e don qaq shum sa ma ke lon mu me q*
Fugitivi thojn i smut doktorriti i jap me pi
Mos ban G me mi prek se gjon me tron ta shpi
Jeni sperm e teprume kuptone ku jeni met
Si qifti juj cdo dit i fus nkondm vec vet
A A medet sdi ca m*** ju ka gjet
Shum dojn me fluturu po kto jan met pa flet

Ref: (2x)
Prej fillimi kur ja nisa
nuk ka ma real dog (2x)
kam 1 streight from london city (2x)


Ky tekst u dërgua nga Vini TUnittick
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/02/2016


Unittick - Prej Fillimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prej Fillimi".
3. Video është e këngës "Prej Fillimi", por nuk këndohet nga Unittick.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Unittick:


Komente 0