Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Unix - Gjakova

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjakova".
3. Video është e këngës "Gjakova", por nuk këndohet nga Unix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unix - Gjakova  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/03/2009

2009-03-01T19:13:46+00:00ref:2x
Vlen ti per mu ma shum se ni thesar
ajo qe du prej teje osht mos mu ndar
shum vene tbukra kom ni edhe do jom dal
po jo si ti se kur permenet emri Gjakov em bohet zemra mal

UniX:
Hej erdha une e po flas apet
tashti per GJAKOVEN si teton qe e dojn qytetin e vet
po po flas me zemer se en zemer e kom
se ka do qe po shkoj I LOV GJAKOVA po thom
ejjj si ky ven skum pa as skom ni
nashta me bukuri po po jo me dashni
ti ndash edhe 10 qer mat buker mi maru
po dije se kit ven me krejt boten se kisha ndru
se kto ka me paqe e rrugaqa
si ne qytet tjera ktu sbon shkat dush Enver Sekerqa
ktu sguxon gojen palidhje mi qel
se palidhje si kena katunet qe edhe bethen sa gojen mujn ta qel
kta kan alltia secili njeri
po asnjoni sja man vetit qaj-gangsteri
pi thom kto sene per kit qytet
jo qe pi du po me ne dost sta qet...
se....

ref:2x
Vlen ti per mu ma shum se ni thesar
ajo qe du prej teje osht mos mu ndar
shum vene tbukra kom ni edhe do jom dal
po jo si ti se kur permenet emri Gjakov em bohet zemra mal

UniX:
Ski me pa keq ki me pa vetem mir
ktu ka qika qe sjon t´lidhne per shpije me zingjir
ski mat bukra e nuk ki mat mira
ku gati tonat kan thika qe spritojn met bo me bira
ski mat mira se kto qika
ska menemadhe edhe pse jon barbika
menemadhe sjon nashta naj njo e gjon
po apet bohet e mir se e qesin posht e ton
do qe harrohen do qe i merr era
po ktu te na ktu nuk fryn as era
gjakova veni ma i miri per mu
ti munesh me bo qeter po qisi smunesh me maru
nuk ki me gjet kurr si gjakova
pa ne nuk kish pas kurgjo kosova
se mi dit qfare jena menja jote nuk ta qet
nese sem beson hajde kqyre edhe ti vet...

ref:2x
Vlen ti per mu ma shum se ni thesar
ajo qe du prej teje osht mos mu ndar
shum vene tbukra kom ni edhe do jom dal
po jo si ti se kur permenet emri Gjakov em bohet zemra mal

Unix:
N´qender kur dal sdi ncilin kafiq me hi
secili ma i mir se qetri po en cilin kafe tash me pi
a e di qka en shgugez ma mir po shkoj
veni ma i buker qetsi spe ndaloj
pe shkoj i thirri nja 3-4 vet
ulna rehatona i shoh gjint sa lezet
e vera kur po vjen e kena erenikin
bohem qika-djem nja 20 veta i marrim bicikllat e bllokojm trafikin
nese na mushet menja shkojna en bazen
kur je me qika edhe nata te nxen e sdi sen
e ski nevoj kurgjo me mohu
skalon dita keq ski navoj as me planifiku
ma von shkojim lujim futboll
gjeth naten se dijim kur osht boll
dalim e rrijim me shoqni nermal tu pi
snijim kurgjo veq e dijim se jena Gjakovali...
ejjjjjj

ref:4x
Vlen ti per mu ma shum se ni thesar
ajo qe du prej teje osht mos mu ndar
shum vene tbukra kom ni edhe do jom dal
po jo si ti se kur permenet emri Gjakov em bohet zemra mal
....


Ky tekst u dërgua nga Mimoza
Më Shumë Këngë Nga Unix:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet