Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Unix - Luaj Veten

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luaj Veten".
3. Video është e këngës "Luaj Veten", por nuk këndohet nga Unix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unix - Luaj Veten  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/12/2008

2008-12-14T12:19:09+00:00UuunnnniiiixXx...

Thon se jeta eshte teater
dhe njerzit jan aktore
une thom mos luaj rrolin si tjert te kerkojne
luaje veten ashtu me shume te dojne

UniX:
Morra mi shkru edhe qito fjel nashta dikuj si intereson
po ata qe e ndjen veten si une kjo kong per to spushon
dikush do sene i mer si hajgare po mos i merr shum se munet me tu kthy
mos kesh me qert se neser mujin me kesh me ty
pe thom qe nuk i dihet neser munesh me harru kon afer e ki
se fendin e letrave e zgjedh fati por rrjedhja e tyre nvarret nga ti
nashat neser harroshesh kush je nashta neser bohesh mbret
edhe nese ju kthen shpinen tonve mes ju kthe famijles se ski ku qeter me gjet
jon njerzt e zemres jon njerzt qe mas miri i ngjen
edhe nese shokt tlojin en lloq dije se familja nuk tlen
duhet ti kuptojme te tjeret edhe pse do sna kuptojn
mos i shpreh senet para qerve se do hajgare me ty bojn
po do sene edhe vet i perjtojn po i mshefin
pendohen qe kan fol se ndo raste edhe ata njejt mbesin
nuk i i dihet prej problemeve qe tvijn nket jet
hek krejt jeten po neser pushon i qet...

ref:2x
Thon se jeta eshte teater
dhe njerzit jan aktore
une thom mos luaj rrolin si tjert te kerkojne
luaje veten ashtu me shume te dojne

Kallxoje veten kush je
e per qka jeton
ndonjeher duhet heshtur
po jo gjithmon

UniX:
Gjerat e kqija qe i perjeton ne nje moment duket si det i pafund
munohem mu largu pi tynve me qaq sa kena mund
por pasi gjdo qe do te ndryshoje dhe te merr shtratin e saj e shohim se qdo gje u tret
e kuptonë se nuk ishte asgjë pos një ere fortë qe I ngriti valet
momentet e kqija jan pjes e jetes qe jetojm
sdo me thon qe nje fillim i keq dhe mbarimi bukur ta kalojme
jeta e bukur eshte vetem ne perralla
sdo te thote qe e ki jeten e mir edhe nqofse e ki emrin borbardha
nese don te tjeret te dojn meso te duash
prite të keqen nga gjdo kush nese ne fund nuk do që të vuash
duhet te kesh nje moment te keq qe e mira te vjen
ski nevoj mu shtir si te tjert nes veten nuk e ngjen
ndihmoj qert nese neser deshiron te kesh ndihme per vetveten
munohu mu kon i fjales nes don rrespekt per jeten
nese em lojin krejt vet i drejtona qiellit
bota nashta ma kthen shpinen po prap em ngrohin rrezet e diellit...

ref:3x
Thon se jeta eshte teater
dhe njerzit jan aktore
une thom mos luaj rrolin si tjert te kerkojne
luaje veten ashtu me shume te dojne

Kallxoje veten kush je
e per qka jeton
ndonjeher duhet heshtur
po jo gjithmon...

Kallxoje veten kush je
e per qka jeton
ndonjeher duhet heshtur
po jo gjithmon...


Ky tekst u dërgua nga Dardi
Më Shumë Këngë Nga Unix:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet