Më mbaj mend (për 1 muaj)

Urim Koshi - Mendonja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mendonja
Mendonja, s'të donja
me zemer si të vegjlit kaq shumë
të shihja per çdo nate dhe në gjumë,
mendonja, mendonja.

Kur ishe larg meje,
kujtimi yt o vashë ma ndizte gjinë
dhe malli se ç'ma shtonte dashurinë
për shoqen e dashur.

Të desha, te dua ashtu si kurrë në jetë s'kam dashuruar
e dashur, per mua je shok i mirë dhe krah i fortë mbi dhe.
Dëgjoje, dëgjoje se si buçet per ty sot kënga ime
Për ty që i fal k'saj zemre veç gezime, dëgjoje, dëgjoje.

Me shpirtin e paster,
për mua vetem ti je e vertetë,
që sjell pranë meje gazin që dha jeta,
o shoqe e dashur.

E vitet do shkojnë
të vegjlit do ta mbushin shtëpinë
e thirrje do te dëgjojnë për dashurinë
për jeten e lumtur.

Të desha, te dua ashtu si kurrë në jetë s'kam dashuruar
e dashur, per mua je shok i mirë dhe krah i fortë mbi dhe.
Dëgjoje, dëgjoje se si buçet per ty sot kënga ime
Për ty që i fal k'saj zemre veç gezime, dëgjoje, dëgjoje.


Ky tekst u dërgua nga Sara ShehuUrim Koshi
Publikimi: 23/07/2015


Urim Koshi - Mendonja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendonja".
3. Video është e këngës "Mendonja", por nuk këndohet nga Urim Koshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Urim Koshi:


Komente 0