Urim Puliqi
Urim Puliqi
Urim Puliqi
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Urim Puliqi është këngëtar. Në vitin 2018, Urim Puliqi publikon albumin "Veq E Imja".

Më datë 16 Gusht 2018, Urim publikon videoklipin "Me Falma Fal O Shpirt", në bashkëpunim me Lika.

Në vitin 2019, Urim Puliqi publikon albumin "Aman Oj Dashni".

Më datë 24 Prill 2020, Urim Puliqi publikon videoklipin "Pas Iftarit".

Më datë 15 Korrik 2021, Orhan Ademi & Urim Puliqi publikojnë videoklipin "Ah Gurbet".

Më datë 9 Qershor 2022, Urim Puliqi publikon videoklipin "Mashup 2022".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1