A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Urtina Ramadani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 12 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Urtina Ramadani është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Hapat e parë ne vitin 2013 me grupin korist muzikor Xixellonjat. Urtina ka marre shum qmime dhe ka qene pjesamrrse ne shum koncerte e festivale. Ao fitoi çmimin ne festivalin Ura e Ibrit dhe çmimin "kompozimi me i mire" ne Shkup. Ndersa çmimet e tjera i fitoi ne Ferizaj e Prishtine. Kënga e pare "BOREBARDHA" e realizoi me orkestrim Drita Rudi teksti Yll Kalaja 2014. Në Qershor 2015, Urtina Ramadani merr pjesë në Diamond Fest 2015 me këngën ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Janina Mustafa

Rita Daklani

Anisa Hoda

Stina Shala

Vesa Hamdiu

Lorena Shala

Fatlinda Leku

Sara Mulliqi

Finesa Sadiku

Eanda Nishevci


Tags: Urtina Ramadani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019