Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Usher - Nice & Slow (Remix)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nice & Slow (Remix)".
3. Video është e këngës "Nice & Slow (Remix)", por nuk këndohet nga Usher.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Usher - Nice & Slow (Remix)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00(feat. Twista)

[Twista]
Usher Raymond
B-rock, remix
Twista, the first age
Yeah
So come on playa get your lick when its warm
Pull up in front of your crib now
Peep the shine on the chrome
Step out into the breeze and knees up to the back
And you got it now
Let's bump and grind till we moan
Look Shaheed ain't trying to hurt you
Slowly I got to work you
I just want to make you feel real good
Let the words rise stiff
Bumping feels good
Swaying with the smooth beat
On my candy coated cane

[Usher (Twista)]
It's seven o'clock on the dot
I'm in my drop top cruisin' the streets (yeah come on)
I got a real pretty, pretty little thing
That's waiting for me (yeah what?)
I pull up anticipating good love (break it down)
Don't keep me waiting
I got plans to put my hands in places I've never seen
Girl you know what I mean (yeah)

[1 - Usher (Twista)]
Let me take you to a place nice and quiet
Where there ain't no one there to interrupt
Ain't gotta rush
I just wanna take it nice and slow
(Nice and slow baby, nice and slow baby)

See I been waiting for this for so long
We'll be making love until the sun comes up
Baby, I just wanna take it nice and slow
(Nice and slow baby, nice and slow baby)

[Twista]
Ready? Now you gotta do me nice and slow
And have you roll on the go
I promise not to be a pest
And kiss ya places another love would've never thought to go
I didn't lose my mind
So I won't be bogus notice how I move to the South
Check this groove cause I'm down
Got you moving and swaying
When we finish we can take a cruise through the town
While my Usher cd is on, check it out

[Usher]
Now, here we are driving around town (uh)
Contemplating where I'm gonna lay you down (yeah)
Girl, you got me saying my, my, my
I wish that I could pull over
And get this thing started right now (yeah)
I wanna do something freaky to you, babe (they hear ya)
I don't think they heard me
I, I wanna do something freaky to you, babe (yeah)
So call out my name
They call me U-S-H-E-R R-A-Y-M-O-N-D
Now baby tell me what you wanna do with me
Gotta nigga feenin' like Jodeci
Every time that you role with me, holding me
Trying to get control of me
Nice and slowly, you know, never lettin' go
Never messin' up the flow

[Twista]

[Usher]
Now tell me
Do you wanna get freaky?
Cuz I'll freak you right I will
I'll freak you right I will
I'll freak you like no one has ever, ever made you feel
I'll freak you right I will
I'll freak you right I will
I'll freak you freak you like no one has ever made you feel, yeah

[Repeat 1]

[Twista]
Yeah, Usher what's up?
Get it up, ow
The first age, ow
B-Rock Biz, B-I-Z
What's up? Twista


Më Shumë Këngë Nga Usher:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet