Uskana
Uskana

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Uskana është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Si grup lindi me vetë këngën “Uskana” në vjeshtën e vonshme të vitit 1984. Ajo përshkohej mes tingujve, sa melankolik, aq edhe të vrullshëm, me plot besim e bindje për lirinë e ëndërrimeve. AVI “Uskana” nga Kërçova, e cila në vitet tetëdhjeta të shekullit dhe mijëvjeçarit që iku, bëri jehonë gjithandej, dhe kënga e parë “Uskana, qyteti im i bukur”, titull që mbante edhe vetë albumi solli një “boom” të vërtetë në skenën muzikore shqipe të tokave n...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0