Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Uskana është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Si grup lindi me vetë këngën “Uskana” në vjeshtën e vonshme të vitit 1984. Ajo përshkohej mes tingujve, sa melankolik, aq edhe të vrullshëm, me plot besim e bindje për lirinë e ëndërrimeve. AVI “Uskana” nga Kërçova, e cila në vitet tetëdhjeta të shekullit dhe mijëvjeçarit që iku, bëri jehonë gjithandej, dhe kënga e parë “Uskana, qyteti im i bukur”, titull që mbante edhe vetë albumi solli një “boom” të vërtetë në skenën muzikore shqipe të tokave n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Naser Ballazhi

Komente

Asnjë Koment

Lumbardha (2021)

★★★★★

Vendi Im (2019)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Uskana, Avi Uskana

Komente 0