Vëllezërit Zeqiri
Vëllezërit Zeqiri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Vëllezërit Zeqiri është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Krahina e Dervendit të Iliridës kishte dhe ka shumë rapsod kultivues të pasionuar të këngës folklorike dhe popullore, ashtu siç janë Vëllezërit: Nimet Zeqiri (03.10.1976) dhe Avdilbari Zeqiri, (16.05.1981), nga fshati Bojanë, Komuna e Sarajt’, rrethina e Shkupit. Ky duet duket sikur të ken lindur me këngën shqipe, ku gjithnjë e më shumë po mirëpriten nga publiku, sepse po i sjellin vlera të mirëfillta që përkojnë me traditën dhe kulturën tonë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0