Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezrit Dervishi - Vjen Valija Prej Manastiri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

Hej o vjen Valija mor prej Manastejri
Jalla Zajazas o ju ku jini
Ne Karbunice ju pusin ma kini
Ne Karbunice ju pusin ma kini
Sefer Zajazin çajushe ma kini
Kadri Dangën bylykbash ma kini

O Sefer Zajazi nji musteqe verdh
E po shkrujn nji leter ta cojm ne sher
O te çojn xhephane te na vine fyshek
Çojne xhephane te na vine fyshek
E po se me Bugari do luftojna ne
E po se me Bugari do luftojna ne

O ju komita komitat Bugar
Ani a e njoftet djalin e Shqiptarit
Ani ti lishojn plumat oj ne lule t'ballit

O ballit ty ta bone rrebesh
E po komandante a e more vesht
E po komandante a e more vesht


Ky tekst u dërgua nga Uskanalban

Vëllezrit Dervishi - Vjen Valija Prej Manastiri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjen Valija Prej Manastiri".
3. Video është e këngës "Vjen Valija Prej Manastiri", por nuk këndohet nga Vëllezrit Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vëllezerit Dervishi:


Komente 0