A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vace Zela - Gjyshes


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  196

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1989

1989-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 1"

Song from the album:

"Kenga Ime"

Song from the album:

"Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela"


Sot një këngë do këndoj,
Veç për ty , o gjyshja ime.
E di mirë dhe s'e harroj
të shkaktova shumë trazime

Këngen time ta kushtoj
e të falur të dergoj
për shumë faje e gabime ,
net pa gjumë e mundime.

Ti u zbardhe , gjyshja ime.
E çdo vit një rrudhë shton
sa kokëçarje shqetësime
sjellja ime të shkakton.

Por ti je gjithnjë e mirë
edhe fajin shpejt ma fal
T'jem e urtë unë kam dëshirë,
por se vrullin dot s'e ndal.

Kur fëmijë kam qenë një herë
e pranë zjarrit me ty rrinja.
Më tregoje ti atëherë
shumë gjëra që unë s'i dija.

Unë dëgjoja gjithë çudi ,
plot kureshtje , kënaqësi.
Dhe sa shumë nga ti mësoja.
Me sa vrull të përqafoja.

Shkuan vitet e tani
s'jam e vogël si atëherë.
Por gjyshe unë përsëri
ta prish qejfin nganjëherë.

Por se prapë edhe sot
për çdo gjë ti më del zot.
E shikimi yt i dlirë
më jep forcë të jem e mirë.


Lyrics submited by  stafie-Cards (1)

2018-05-26 15:31:29
Por se prap edhe sot
Per cdo gje ti me del zot
E shikimi yt i dlire
Me jep force te jem mirre

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018