A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vace Zela - Gjyshes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  186

31/12/1989

1989-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Këngët E Vendit Tim Vol. 1

Këngë e Albumit:

Kenga Ime

Këngë e Albumit:

Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela


Sot një këngë do këndoj,
Veç për ty , o gjyshja ime.
E di mirë dhe s'e harroj
të shkaktova shumë trazime

Këngen time ta kushtoj
e të falur të dergoj
për shumë faje e gabime ,
net pa gjumë e mundime.

Ti u zbardhe , gjyshja ime.
E çdo vit një rrudhë shton
sa kokëçarje shqetësime
sjellja ime të shkakton.

Por ti je gjithnjë e mirë
edhe fajin shpejt ma fal
T'jem e urtë unë kam dëshirë,
por se vrullin dot s'e ndal.

Kur fëmijë kam qenë një herë
e pranë zjarrit me ty rrinja.
Më tregoje ti atëherë
shumë gjëra që unë s'i dija.

Unë dëgjoja gjithë çudi ,
plot kureshtje , kënaqësi.
Dhe sa shumë nga ti mësoja.
Me sa vrull të përqafoja.

Shkuan vitet e tani
s'jam e vogël si atëherë.
Por gjyshe unë përsëri
ta prish qejfin nganjëherë.

Por se prapë edhe sot
për çdo gjë ti më del zot.
E shikimi yt i dlirë
më jep forcë të jem e mirë.


Ky tekst u dërgua nga  stafi
Kartolina

  • 2017-03-04 21:48:26
    Këngen time ta kushtoj
    e të falur të kërkoj

Krijo Një Kartolinë

teksteshqip.com © 2007 - 2017