A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vaçe Zela - Rrisim Jetën Tonë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  31

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1983

1983-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 2"

Song from the album:

"Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela"

Participating in

Festivali i 22-të në RTSH


Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja keshtu mes njerezve,
jeta jone hedh hapat

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge e jetes,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane

Refren
Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nena,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Une marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dore per dore rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne nje kend te globit,
rritim jeten tone

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge per jeten,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019