A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vace Zela - Era Pranverore


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1962

1962-12-01T00:00:00

Music:

Tish Dajia

Song from the album:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 1"

Participating in

Festivali I 1-Ë Në Rtsh


Kur agon më qesh fytyra
n’zemër m’len dashunia.
Me gëzu më grish natyra
çel pranverë si përherë.

Fluturon fluturon
në qiellin plot hare.
O erë pranverore
Ku jeta vlon fluturon
ku rriten pallate madhështore
që ngrihen për ne. x3

Në bulevardet u lulëzun mimozat
u lulëzun mimozat plot aromë.
Dashnorët presin tuj këndu pranverën
tuj këndu pranvera ne na fton,
Na fton, na fton, na fto-to-ton plot hare. x2

Fluturon, fluturon
në qiellin plot hare.
Këndon, këndon
për dashuninë këndon.


Lyrics submited by Adela   Blendomatik
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019