Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Vaçe Zela - Sot Jam 20 Vjec  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  53

Komente

1 🔥

26/12/1964

1964-12-25T23:00:00+00:00

Teksti:

Dionis Bubani

Këngë e albumit:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 1"

Këngë e albumit:

"Kenga Ime"

Këngë e albumit:

"Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 3-të në RTSH
Kur rrime bashke, shpirti im,
gezimet me emble i kujtoj
Cdo vit Nentorin pres me padurim
me ty ditelindjen dua ta festoj

Per ty shkelqejne syte e mij
Ky frymezim ne zjen ne kraharor
Cdo cast jetoj e lumtur ne liri
se me lirine une linda ne Nentor

Ref.
Sot jam 20 vjet
edhe jeta me therret
te qesh, te kendoj
dhe gezime t’enderroj

Sot jam 20 vjet
Dhe ne zemer me bucet
nje kenge pambarim
per te ardhmen plot shkelqim

Dhurate me solle syte e tu
qe buzeqeshen sonte perseri,
Me ty do rri gjithmone keshtu
se ti me dhe te paren dashuri.

Rinia jeten zbukuron
per ty shkelqejne yjet me aq zjarr
Me perqafo i dashur , me pasion
pushtome ti me afshin djaloshar.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet