Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Mesuesi Hero Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Mesuesi ne kenge do rroje perhere,
Se ra per driten tone,
Si komisari i saj
Ne keto gryka e zaj.

Luleshqerra kryet mbeshtet mbi lapidar,
Ku djali i maleve ka ra,
Ku djali i drites, malesise,
Mbet komisar…

Djemte qe mesoi ai
Do behen burra
Vajzat sokolesha.
Do ligjerojn’ gurra
E si bar do rritet kenga.

Po mesuesi si kenge do rroj’
Perhere e si pishtar do rroje,
Perhere do rroje se ra
Per driten tone.
Si komisar i saj
Ne keto gryka e zaj.

Luleshqerra
kryet mbeshtet mbi lapidar
ku djal’i maleve ka ra,
ku djal’i drites, malesise mbet komisar.
Per kete hero i kengeve
Hero i kengeve,
Hero i kengeve, hero i kengeve,


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/1968
Festivali: Festivali I 7-Të Në Rtsh
Muzika: Limoz Dizdari
Teksti: Dritero Agolli


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0


Vaçe Zela - Mesuesi Hero
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesuesi Hero".
3. Video është e këngës "Mesuesi Hero", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.