A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vace Zela - Endrra Ime


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

(0)

01/12/1963

1963-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 1"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 2-të në RTSH


Larg, larg, larg, atje në fshatin tim
Kur e vogël bridhja qysh n'agim
Fllad i ëmbël, flladi mëngjezor
Ah, sa fort, në shpirt më frymëzon

Ëndërroja pranë kroit tim
T'ardhmen time plot gëzim
Ëndërroja unë e lumtur të jetoj
Si bilbili të këndoj

(refren)
Ëndrrat e rinisë më ndoqën kudo
Ëndrra ime e shtrenjtë më tha "Ti këndo!"
Zëri im kumboi, tej maleve ushtoi
Si një jehonë së largu dhe më ftoi...

....të këndoj përditë me afsh dhe me zjarr
T'i këndoj e lumtur atdheut krenar
Fshatin tim kujtoj dhe pyjet ëndërroj
Skenës kur dal dhe këndoj
-------------------

Jetën time po kujtoj tani
Rruga ime ngjitet lart më lart
Në çdo çast me shpresë dhe dashuri
Ndjeva pranë... Kush fuqi më dha?!

Dhe u rrita për atdheun tim
Që më fali çdo gëzim
Sot artiste jam, e lumtur po jetoj
Dhe nga zemra po këndoj

(Refreni)

...dhe këndoj ...dhe këndoj


Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018