Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - O Diell I Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

Si n'vegim e kujtoj
Gjithë fëmininë që shkoi pa gëzime
Në vitet pa dritë
Pa ledhatim, më fluturoi
Porsi përrenjtë ç'më iku
Gjithmonë fëminia e shtrenjtë

Por lindi dielli i ri
Një diell i nxehtë që derdhi
Tek zemrat bonjake veç jetë
Për lumturinë
Për jetën tonë të re
Ky diell i zjarrtë
Do ngrohë gjithmonë të ardhmen tonë

(refren)
O diell i dashur, o drita ime
Veç ti më fale gaz dhe hare
Në krahët e tua o jetë e bukur
Unë zemrën time ty po ta le
---------------- (2 herë)

sot une jeten gezoj
se dashurine e gjeta tek ti
o moj vashe syshkruar
ne syt e tu gjej lumturin
per vogelushin qe rritet
cdo dite prane nesh i gezuar
sa her qe e shikoj
qesh nga gezimi se syckat e tija
shkelqejne plot jet
per lumturine , per diellin ton te ri
cdo pike djers e derdhim ne
per ket'n e re
ref
o diell i dashur ...

Ky tekst u dërgua nga Bujar GishtiPublikimi: 13/07/2013


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0


Vaçe Zela - O Diell I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Diell I Ri".
3. Video është e këngës "O Diell I Ri", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.