Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Dalngadalë Po Vjen Behari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  19

Dalngadal po vjen behari
dalngadal po na vjen
nëpër fusha rritet bari
dalngadal po na vjen...

2x
Po na vjen po na vjen
bota zjen bota zjen
shokët tanë
kjo luftë po na i rremben

Ditë të Hënë mëngjes herët
seç u vranë, seç u nxinë.
Filloi lufta e paprerë
drithëroi një ushtri

2x
Drithëroi drithëroi
ranë dëshmorë ranë dëshmorë
Ranë si trimat
Me armët në dorë

Në kto male plot me borë
po lufton një ushtri.
Të dy trima me armë në dorë
flijun jetën për liri.

2x
Drithëroi drithëroi
ranë dëshmorë ranë dëshmorë
Ranë si trimat
Me armët në dorë


Ky tekst u dërgua nga eurona xhemajli   masterlaci4


Nuk kemi video për këtë këngë.


Vaçe Zela
Publikimi: 03/04/2012


Vaçe Zela - Dalngadalë Po Vjen Behari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dalngadalë Po Vjen Behari".
3. Video është e këngës "Dalngadalë Po Vjen Behari", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0