Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Ku Po Shkon O Partizan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Pse me shikon andej kendej
O partizan
Rrugen kerkoj dhe nuk po e gjej
O katundar

C'me jep ti mua ta rrefej
O partizan
Ne balle fishekun une ty te jap
O katundar

Fishek tytat nuk kane faj
O partizan
M'atane lumi ka gjerman
O partizan x2

Po ti çfare ke n'ato xhepe
O partizan
Buke te mykur e flete qepe
O katundar

Ato te duhen ty per vete
O partizan
Se m'atane lumit ka gjermane
O partizan

Edhe un'ate po kerkoj
O katundar
Eja te dy bashke te shkojme
O partizan x2

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/1970
Festivali: Festivali i 9-të në RTSH
Muzika: Feim Ibrahimi


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0


Vaçe Zela - Ku Po Shkon O Partizan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Po Shkon O Partizan".
3. Video është e këngës "Ku Po Shkon O Partizan", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.