A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Vaçe Zela - Rrjedh Në Këngë E Ligjërime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  538

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

01/12/1980

1980-12-01T00:00:00

Muzika:

Feim Ibrahimi

Teksti:

Gjokë Beci

Këngë e albumit:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 1"

Këngë e albumit:

"Kenga Ime"

Këngë e albumit:

"Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela"

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në Rtsh


Eh i fortë po shndrit ai diell
dhe burimi këngës lugjeve
i përcjell.

Eh i fortë po ngroh ky diell
edhe trimat nëpër mend mi sjell,
mi përkëdhel.

Nga ky diell i kohës sime
shndrisin shekujt në agime
dhe naganti i shqiptarit zjarr
flakëron!

Po ku ka si ti, o Shqipëria ime,
O fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!

(x2)

Eh i fortë po bien ai tel
dhe lahuta tingujt mi çon larg,
m'i përcjell.

Eh i forte po bjen ai tel,
partizanët nëpër mend mi sjell,
po m'i sjell.

Nga ky zë i tokës sime
flasin shekujt me gjëmime,
edhe krisma e shqiptarit rrjedh
brez më brez.

Po ku ka si ti, moj Shqipëria ime,
Oh fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!
(x2)


Ky tekst u dërgua nga Leonita   AgNnNesssAKartolina (3)

2019-10-29 19:23:18
Nga ky zë i tokës sime
Flasin shekujt me gjëmime
Edhe krisma e shqiptarit
Rrjedh brez më brez
2018-05-09 13:58:33
Po ku ka si ti, o Shqipëria ime,
O fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!
U krijua nga vlera 2018-04-17 18:00:49
Po ku ka si ti, o Shqipëria ime,
O fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...