Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vagabondi - Nenat Shqipetare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenat Shqipetare".
3. Video është e këngës "Nenat Shqipetare", por nuk këndohet nga Vagabondi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vagabondi - Nenat Shqipetare  (Feat. Erion Korini & Gjergji Jorgaqi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 6

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Erion Korini

Featuring

Gjergj Jorgaqi

27/05/2007

2007-05-27T14:02:48+00:00GOCA SI TY DURRSI KA PLOT,NQOFTSE TI MENDON SE JE E VETMJA ATE E KE TKOT...
si mama there’s no other(2)

Un ta shkurtoj ty gjuhen nqs ma idhno nonen,
copa copa t vogla,gjer sa ta prish gershonen
Sonte ke t'djel e nuk e kap t'honen
pi gjak sic pi koronen ne qoftese ma nget nonen..
un t du me shum se veten,por jo me shum se nonen,
krahasimi esht ai si trungu me gjlponen,
un ta pata thon,as mos e konsidero t'honen,
bi**h t shkel si milingonen nqs ma idhno nonen

si mama there’s no others(2x)
ka punu gjith jeten po bosh e ka kuleten,vrap sa anej ktej se ska ku ta lej stefeten

edhe ti u dushe ajo ka vujt gjith jeten,
vrap sa anej ktej se ska ku ta lej stafeten,
ska pencion e pushim se tu punu e gjen t shkreten,
kush ma ngen nonen un ja marr jeten
por jo vec nonen time por t gjith nonat shqiptare,
se ca kan bo per ne ajo esht ashiqare,
kan derdh djers e lot ujvar mbas ujvare,
nona do respekt mor bir se nuk ka nevoj per pare.
por edhe ka e shkreta por e mban nga brenda,
ktej na jep jet e ktej bojm si qena,
ti ngreja pak pencionet e mos i maj me rrena,
me pesdhjet mij nmuj,qofshim ne qe jena.
njiher ma ngave nonen ja ku e ke fikun,
vare veten vet bi**h un ta jap kamzhikun,
pa din e pa iman nga dreqin shkoi e iku,
lujte me rrezikun,kape komt e fikut..

Si mama there’s no others...(2)

Hey you.. Hey you Hey Hey you.. DO RESPECT YOUR MOTHER!!

Te gjithe ju cuna goca duhet ta ngjoni mamin,
ajo rri vet pa gjo, ti tlynin e sallamin
prandaj kur flet ajo ske pse e ngret zanin
sado qe je gangster mos u bo gangster me mamin.
Ti ke ik prej vitesh asaj nuk i thahen lotet
ajo mendon per ty ti je harru me shoket
ke kap ndonji femer tkeqe sikur ke kap gjithe boten
i ktheve shpinen nones asaj qe tboni koken.
Po se thirre nonen ca te duhet telefoni
asaj i shtohet jeta vec me ta ngju zonin
jeta e saj je ti deri at dit qe t'kapi vorrin
Shko thirre nonen Bitch se nuk ta merr njeri dashnorin.
t gjith si burra nonash me buk e hashin turpin,
e rrafin grun kot kur vijn mbrapa nga klubi,
ajo ska bo asgjo por vula vula trrupi
e prap si ndahet druni sa cohet burri nga gjumi

Si mama there’s no other
Ka punu gjith jeten po bosh e ka kuleten vrap sa anej knej se ska ku ta lej stafeten.

Kjo nuk paska krype nuk e ke zi mire qepen
ku i kam kpucet ku dreqin e kam xhaketen
vujn ma shum se baba a doni me dit tvertetn,
vrap sa anej ktej se ska ku ta lej stafeten.

O ma boma hallall per te gjitha shqetesimet
une te shoh ne sy dhe i pranoj gabimet.
sa te rendojne ty shpatllat aq nuk mbajn anijet
o ma ti je njeshi dyshi treshit nuk i dihet.

Si mama there’s no other

Ka punu gjithe jeten po bosh e ka kuleten vrap sa anej knej se ska ku ta lej stafeten

Si mama there’s no other


Ky tekst u dërgua nga Ermelinda
Më Shumë Këngë Nga Vaga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet