Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vagabondi - Refugjati  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Me Bo çapen E Bukes"

Komente

Asnjë Koment

23/12/2007

2007-12-23T20:07:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Refugjati" kënduar nga Vagabondi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vagabondi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alma Velaj - Refugjati

`Kur kujtoj ditet e korrikut syte me lotojn..me djeg malli ti qe me zemer kur tkujtoj..[x2]

Me qan zemra me qan syyt digjem flak bohem si qiri..
Ku i lash o nan e bab ku i lash un shokt e mi..
Me qan zemra me qan syyt digjem flak bohem si qiri..
Ku i lash o nan e bab se po shkoj tani tuj qa..
Gurbetin e kam mallkuar fjalen refugjat..e trishtuar qenka jeta nga shtepia jasht.[x2]
Me qan zemra me qan syyt
digjem flak bohem si qiri.
Ku ilash o nan e bab ku i lash o shokt e mi.
Me qan zemra me qan syyt
digjem flak bohem si qiri..
ku i lash o nan e bab se po shkoj tani tuj qa..

Bane keq edhe gabove ike nga shtepia..[x2]
kthehu ne shtepi mor djal se ke len femi[x2]
me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet [x2]

Nena dhe babane ti mor nuk i degjove.[x2]
Perpara ti ike djal a ti qu largove[x2]
Me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet [x2]

Me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet

Haxhi Maqellara - Refugjati

humba shpin humba token gjith cfare pata i kam humbe kam shetitur te gjith boten e nuk zuna vend kerkund gjith cfar punesh une punova paskam qen njeri pa fat emrin tim nuk e ndryshova o refugjat se refugjat gjith cfar punesh une punova paskam qen njeri pa fat emrin tim nuk e ndryshova refugjat se refugjat.kap nje pun e le nje tjeter mu ka duk sahati muji si ka thon nje plak i vjeter jabanxhi ne vend te huj vec me i rite ato femij sillem rotull neper bot po su ktheva ne Shqiperi vall ai sme tret kjo tok}2x .vall a do te kthehem ne shtepi ishalla e kam kete fat se u lodha ooohhhh jabanxhi kam gjith jeten refugjat nje merak e kam ne zemer amanet kam per ta len mos ma ndroni kete mbiemer jam shqiptar do vdes shqiptar}2x.numeroj dit nje nga nje veten time kam inat shoket e mi i kam zili qe si theret kush refugjat. po ta la nje porosi refugjat i shkreti ti nena jote po te pret guri i rend ne vend te vet}2x.vall a do te kthehem ne shqiperi......
Më Shumë Këngë Nga Vaga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet