Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vagabondi - Represent

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Represent".
3. Video është e këngës "Represent", por nuk këndohet nga Vagabondi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vagabondi - Represent  (Feat. Matilda)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Hip-Hop Summer Trip"

Komente

Asnjë Koment

13/07/2013

2013-07-13T12:46:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Represent" kënduar nga Vagabondi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vagabondi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ledri Vula, Lumi B & DJ Flow - Represent

[Ledri:]
Se boj me emer po me zemer, thats my life baby.
Baby i made it lately, hala ma i unt baby.
E repi daily, deri ta blej ni ville n'deti.
Dresen se heki, e luj game-in si fushe basketi.
Gjith me ka pas hije, po Ledri kurr su kon shady.
E rexhi tekstin njejt si poezi, Migjeni,
dikush pi thot vetit gjeni une jom, Migjeni.
Skom dhez kom eksplodu,
gjurm sun met, gjeni.
Cfare djali ki, Xheri?
Jom lucky 7 pom thirrin legend kado po enem,
ma teshin ki me ra nese publikisht dal me femen.
Nuk pe du tonen luftoj per temen,
kto fjale jon weapon.
Ksi rreshta qesin hunt gjak, Stranger Things, Eleven.
Prej startit krejt e dijn ky djali i smut flowin retarted.
Ti je larg prej millionit,
Une jom larg prej miliardit.
Plotve futja kartin, artit, kur bijn dollart prej naltit,
Qato jon kto reptura si piktura t'Leonardit.
Senet pi mas me kohe,
tash e mas spo i mas me lek.
1 vjet cdo jave n'banke po i qoj
s'harroj asni cent.
Jom ndryshe,
nisoj si kta dostat qe i kom mas me vjet.
NUk ja kom thirr vetit kete rruge,
Em' ka zgedh mu vet.
Do sene i meson me moshe.
Do plaga as me kohe si shnosh.
JU kom jep grosh,
kur se kane meritu asni trosh.
Jom kon tu shku te nalt,
edhe kane dasht me m'qu te posht.
Qato u dasht me u terhek,
e mu kthy me lon ni VULE si gozhd.

[Lumi B:]
Eyo babes babes,
Eyo biri biri.
Jom produkt i bregut te dillit,
edhe verse-ave t'Bigit.
Imma kill it,
n'emer te atit te beatit Sami Frasherit, Naimit.
Bir, biri..OKEJ.
Kane mendu qe kom me mbet,
kane bo fest.
Masnej ju ka ra kres,
kur kom dhez.
Connection si Ipko,
ju mes ne Kujtese.
SI me tesh hapqu,
Kom me mbet i vertete.
Damn hommie,
je bo annoying si kur t'dhem dhomi.
Spo muna mo mi pa.
Reperat sikur gra.
Po thojne em ka ik treni, bro,
a une jom tu i grah, treni jem homie.
Fuck that f**k that.
Koha pare, ti si ki as 2 minuta nxhep.
Fuck you f**k them, edhe secilin qe suksesi jem i dhem.
Jo nuk munen me ma marr,
Cka Zoti ma ka fal.
Se m'rrjedh ne damar,
i nxeht jom sikur llav.
Veq kqyre n'kalendar,
full tezgat si n,pazar.
TI je i pa pare,
e une jom i papare.
Kjo shkon per repera me fame, qe sdijn me bo kange.
Qe ju zgjate karriera ka nji jave.
Flowi em ka thone,
mos u mirr me klloshar.
Bone tonen f**k em bir.
I sham se i sham.

Lluni - Represent

Representing it's Bregmatic
Aha aha... aha aha
The mighty lluni strikes again
With another one... and another one
To my dillers killers heavyweight hitters

[Verse 1]
Where Cregu at?
Represent n'tona ant
Krejt rrugaqat e hasllerat neper rrug tu dillirat
Te na per fakte repovatet ti kapum derivatet
Patikat e luketen, sahatin edhe rapet
Un boj qa du, s'boj qa bon ky e aj
Merrma ti mu temen *mwah* 2 pluma bye bye
Qikaq e thjesht un nuk e komplikoj
Se qa ndodh mi asfalt un nuk e publikoj
Veq kur vi, yo when I hit the studio
Eliminoj repera ren si me kon Yu-Gi-Oh!
N'Breg hoodi o, tash mo ket sen e din
E kom parim me bo tranim n'rim beat krim
You know I got it, my 9 milli body anybody
Big Breg Dilla lluni junior John Gotti
Nuk e di kta V.I.P interesant
Shum kom jep autografa hiq pa kane i famshem...
Po nejse, kjo o storje tjeter
Jom i vetmi me rima n'leter qe e maj hala me t'vjeter
Po foli Old School Gold school ta boj termo
I burn baby burn like Disco Inferno
E kur vin e din i prej sikur Zorro
We got drug spots prej bregut dej mi boro
Per kta dopsira dije eklipsi o tu ardh
Kur um ngon mu ateisti bohet besimtar and I'm gone

[Break]
Johnny Blaze
When I be on the mic
PRC represent all day baby babyy
Bregmatic infinit mathematic

[Verse 2]
Po foli street smart me Prishtinali slang
With the Jush samuleq se Chitty Chitty Bang Bang
Per Nike Air Force Rebook timberllenka
Farmerka Frankllerka ja Fila Trenerka
I boj pluhun t'saksis edhe veq sa ja kom nis
I shti n'siklet si 3 zezaka n'kerr t'nal prej policis
E boj per dillera n'rrug edhe per dhipa fresh
Edhe per "shume te koka i fort amo sen s'pe marr vesh", haha
Provo ta t'dush you can never stop my shine
Got my mind on my money and my money on my mind
E sa per neve jena t'nemt permanent
Mos i lyp kriminelat n'burg se i ki n'parlament
Edhe... per kto sene pi shoh krejt po kan etje
Deri sa ti majn 25 deri n'vdekje
Tentoni po faleminentoni ren teton montoni
Neper gjak notoni jon lluni Montana Tony
Per gangstera represent present jom rezident evil
Per Hip-Hop... thirrum president
As I walk through the valley of the shadow of death
I'm gonna keep it Hip-Hop until my last breath

[Break]
Johnny Blaze
When I be on the mic
PRC represent all day baby babyy
Bregmatic infinit mathematic

[Verse 3]
Zim Zima who got the keys to my bimma
Vetima gjuj rima pure green bin pina
I run Prishtina bila vina n'bin pina
Fjalt i maj old school Rraj't BimBimma
Nuk du mu bo ma i thjesht veq me m'kuptu turlifar gllupi
Tallin e maj per kuki kariera si kthiza hupi
Jom rrit me Kool G Rap, Rakim, Slick Rick
Lluni lluna lunatic rima rimoj skixofrenik now
Talli kith pendrek selling coke dope crack
Livritum zig zag brigidi Breg holla back
Jom konkurrenca e Iblisit, e Tripple Six mixit
Rimat i kom mat fella se frymarja e snajperistit
*Frymarrje* Take a puff puff and pass, edhe sit back
Relax edhe kqyrum dej n'mengjes as I master these
Para dere duna me jau bo ni test ID's
Cuz I blast MCs ayo
Lluni o emri n'tru tem mire se vini
Deri n'kongen tjeter adios tung e keni
Lay low (MCs act like they don't know)
Tornado, when I flow gotta go, gotta go yo

[Outro]
Crack King
Crack fizzer
Rocking on n' on n' on
BregMatic
Represent ya gotta represent
Motherf**kers
And there would be me and the only one
Më Shumë Këngë Nga Vaga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet