Vahit Nasufi
Vahit Nasufi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Maqedonia e Veriut
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Dhjetor 1956
  • Horoskopi:
  • ♐ ShigjetariBiografia

BIOGRAFIA: Vahit Nasufi është një poet i njohur. Vahit Nasufi lindi në fshatin Shitovë, (veri-lindje të Kërçovës). Rrjedh nga një familje e ndershme dhe shumë bujare. Shkollën fillore, prej këlasës së parë e deri në të katërtën, i kreu në fshatin e lindjes, kurse pjesën e dytë të arsimit fillorë e kreu në shkollën qëndrore të fshatit Garanë. Vahiti si nxënës ishte shumë i zgjuar, i sjellshëm dhe shumë i dashur, gjë që e vërteton suksesi i tij gjithmonë i shkëlqyeshëm. Pasi kreu shkollën fillore...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0