Më mbaj mend (për 1 muaj)Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vajzat Nga Kosova - Msiti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

06/10/2015

2015-10-06T12:28:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Msiti" kënduar nga Vajzat Nga Kosova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Motrat Mustafa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Na ka ardh nji dor(2x)
Na ka ardh kollaj si me kput nje moll(2x)

Ushton kulla kris alltija
Na ka ardh MSITI te shpija
Ka pru myzhde ka pru fjal
Sot ja dha qiken per t'dial(2x)

Ah ka ymer nona
Me prit darsem bojna
Pa ta dhan nusen me tel
ishalla shpirti sme del
pa ta dhon nusen me tel
ishalla shpirti sme del

I ka msiti hak kto lira
Se bashkoj dy zemra tmira
Se na jena lum e uj
Nuk ja dojm qikat gjithkujt(2x)

A ka ymer nona
Me prit dasem bojna
Pa ta dhon nusen me tel
Ishalla shpirti sme del
Pa ta dhon nusen me tel
Ishalla shpirti sme del

A ka ymer nona
Me prit dasem bojna
Pa ta dhon nusen me tel
Ishalla shpirti sme del
Pa ta dhon nusen me tel
Ishalla shpirti sme delMë Shumë Këngë Nga Vajzat Nga Kosova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet