Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valbona Halili - Emigrantet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emigrantet".
3. Video është e këngës "Emigrantet", por nuk këndohet nga Valbona Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Valbona Halili - Emigrantet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Më Këndon Shpirti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Keta cunat shqipetare
gjysma kan ikur beqar
ku do jen e ku do jetojne
non e ba nuk e harrojne
ne greqi ,itali , amerik e gjermani
neper bote ku do qe tjan zemren ke shqipria e kan

emigra nga greqia
me dur hap nga shoqnia
i pret baba edhe nona
durrsi vlora dhe tirona

o ju djem nga itali amerik e gjermania
ka miresi ne gjith shtepin
me ndodhi pijet rakia

atje larg o ne kurbet
malli per vendin i merr
malli i shkelqen ne sy mesi presim me u kthy
ne greqi ,itali , amerik e gjermani
neper bote ku do qe tjan zemren ke shqipria e kan

REF X2:
emigra nga greqia
me dur hap nga shoqnia
i pret baba edhe nona
durrsi vlora dhe tirona

o ju djem nga itali amerik e gjermania
ka miresi ne gjith shtepin
me ndodhi pijet rakia


Ky tekst u dërgua nga massimohushi
Më Shumë Këngë Nga Valbona Halili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet