Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valbona Halili & Aranit Hoxha - M'ka Marre Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "M'ka Marre Malli".
3. Video është e këngës "M'ka Marre Malli", por nuk këndohet nga Valbona Halili & Aranit Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Valbona Halili & Aranit Hoxha - M'ka Marre Malli (Feat. Shkurte Fejza)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Muzika & Orkestrimi:

Edi Balili

Teksti:

Armand Trebicka

Komente

Asnjë Koment

08/07/2017

2017-07-08T16:09:41+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "M'ka Marre Malli" kënduar nga Valbona Halili & Aranit Hoxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 28 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
28

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Edi Balili
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Edi Balili

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Irkenc Hyka - M'ka Marre Malli

[REF.:]
Pasha sytë e ballit
për ty m'ka marr malli
Të të kisha sonte
Do të jepja unë gjithçka
Pasha sytë e ballit
për ty m'ka marr malli
Të të shihja sonte
Do të jepja unë gjithçka

Pasha sytë e ballit
kam nevojë me t'pa
unë prej teje zemër
s'munda me u nda
Ti të lutem eja dhe më vrit
Ose përqafom, ma hiq mërzinë

Me gënjeshtra zemrën time majte
Kur më thoje jetën kena bashkë
E fëmija jonë ma shumë ty me t'ngja
ëndrrat mi ke tha

[REF.:]
Pasha sytë e ballit
për ty m'ka marr malli
Të të kisha sonte
Do të jepja unë gjithçka
Pasha sytë e ballit
për ty m'ka marr malli
Të të shihja sonte
Do të jepja unë gjithçka

Pasha sytë e ballit
Dashnia nuk maron
Dhe pse shumë t'kam dasht
Zemra jem nuk të harron
Ma shujte botën, je veç ti
Pse ma bone, nuk e di

Me gënjeshtra zemrën time majte
Kur më thoje jetën kena bashkë
E fëmija jonë ma shumë ty me t'ngja
ëndrrat mi ke tha

[REF.:]
Pasha sytë e ballit
për ty m'ka marr malli
Të të kisha sonte
Do të jepja unë gjithçka
Pasha sytë e ballit
për ty m'ka marr malli
Të të shihja sonte
Do të jepja unë gjithçka

Hysni Klinaku & Arsim Llumnica - M'ka Marre Malli

pertej bjeshkeve pertej detit
jam humb lart edhe jam tret

2x
more vella i rande ish gurbeti
me jetue me mall per jete

kthehu ne kosove mor vella mos vuaj
se nuk shkon jeta me mall
me nje cope buk e nji pike uj ketu
sevdaja na mban gjalle`

rf
me ka marre malli me u bo
bashke atje ku na ka rrite nana
ku hijeshi kane dite e nate
ku rrezojne dielli e hana
me ka marre malli me u bo bashk
e te jetojme ku jena rrit
ku na presin tokat shqiptare
ku na presin dashurite

me ka mbete vetem si enderr
me marre nuse me dasmore

2x
nji vajze po e mbaje ne zemer
po spo mund ta mbaj ne dore

vajza e enderrave e enderrave tua per ty
rrin me lote ne sy kur un po e shoh se si u vetmua
po ma shton merzine ah per ty

rf 2x
me ka marre malli me u bo
bashke atje ku na ka rrite nana
ku hijeshi kane dite e nate
ku rrezojne dielli e hana
me ka marre malli me u bo bashk
e te jetojme ku jena rrit
ku na presin tokat shqiptare
ku na presin dashurite

Xeni (Shkelzen Jetishi) - M'ka Marre Malli

oo me sabah o bre shpirti kamm dal ne pazar oo per me ble unn o shpirtoo oo shamin per deqann oo per ble un oj zemer shamin per deqan

Refreni:Qaj me lot o me lot ne sy ee
mka marr malli me nejt me ty e
qaj me lot o me lot ne faqe
te vjenn era mojj manushaqe

oo te dy zemraT bre shpirt oo
ne kemi mej bashku oo

oo naa po ndahem bre shpirtoo ee skemi mu harru(2x)

Refreni:Qaj me lot o me lot ne sy ee
mka marr malli me nejt me ty e
qaj me lot o me lot ne faqe
te vjenn era mojj manushaqe

Hejj hejj te keqenn moj lala ee.
Më Shumë Këngë Nga Valbona Halili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë