Valbona Krasniqi
Valbona Krasniqi
Valbona Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Drenoc
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Korrik 1989
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore folklorike
Valbona Krasniqi është këngëtare e njohur. Valbona Krasniqi e lindur me 21-07-1989 në Fshatin Drenoc është mbesa e rapsoditë mirënjohur Feriz Krasniqi. Valbona e filloj këngën që në moshen 12 vjeqare në koncertet e shkolles pastaj dalja e par në festivalin kosovarja këndon në moshen 14 vjeqare për të vazhduar më tutje me festivale e koncerte të ndryshme ka të realizuara mbi 10 këngë. Valbona ruan dhe ndjek me krenari rrugen e bab gjyshit të saj të ndjerit Feriz Krasniqi ajo këndon muziken folklorike popullore dhe muzika e saj është vlerësuar disa her me qmime të ndryshme në festivale të ndryshme.

Më datë 24 Janar 2024, Valbona Krasniqi publikon videoklipin "Kthehu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ismet Balaj, ndërsa orkestrimi u realizua nga Xhavit Hajdari.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3