Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valbona Mema - Potpuri E Shqipërisë Së Mesme

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri E Shqipërisë Së Mesme".
3. Video është e këngës "Potpuri E Shqipërisë Së Mesme", por nuk këndohet nga Valbona Mema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Valbona Mema - Potpuri E Shqipërisë Së Mesme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

02/08/2013

2013-08-02T10:04:23+00:00Hajde malenake
Duje lalen e
Hajde gushbardhake
Duje lalen e
Hajde moj boj esmere
Duje lalen e obobo
Hajde topsheqere
Knoqe lalen e

Hajde goc e lales
Ç'e hudh vallen e
Hajde gojsheqere
K'naqe lalen e
Hajde moj malenake
Ma jep fjalen e
Hajde moj gushbardhake
Merre lalen e

...

Si mesoj o karrocen e dylit x2
E morr çuni e çoj n'Shijake
Me i dhan pare nderrmen si rae

Ref...x2
Ti bre çuno gjetsh belan
Na ngatrove gjith dynjane

Si mesoj o karrocen e dylit x2
E morr çuni e çoj n'Tirane
Paren e dylit s'ja ka dhane

Ref...x8
Ti bre çuno gjetsh belan
Na ngatrove gjith dynjane

...

Ej çfar te donte trupi ty moj goce
Amon e

Trupi m'do fustan more djal
Amon e amon e x2

Ej çfar te donte dora ty moj goce
Amon e

Dora m'do sahat more djal
Amon e amon e x2

Ej çfar te donte koma ty moj goce
Amon e

Koma m'do kepuc more çun
Amon e amon e x2

Do ti blej moj goce ne pazar
Amon e amon e
Dhe per nuse goce ty do t'marr
Amon e amon e.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Valbona Mema:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet