Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Mema - Te Kam, S'te Kam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

Ervin Gonxhi

Teksti:

Vojsava Alia

Komente

Asnjë Koment

04/11/2016

2016-11-04T17:34:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kam, S'te Kam" kënduar nga Valbona Mema.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Valbona Mema i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Agim Poshka. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Te kerkova dite e nate
dhe te prita edhe mbreme,
e ti serdhe,
me fotot tona nje zjarr e ndeza.
iken kujtimet nje nga
sepse ti serdhe

dhe sa vargje per ty shkrova,
e sa kenge ty ti kendova,
por me kot.
shkojne dhe vijne sonte kujtimet,
morri fund dhe kenga ime
se ti serdhe.

te kam, ste kam?
jo nuk e di.
me do, sme do?
kurr nuk e kuptova

me lojte mend,
me cmende fare,
per mua mbete,
nje genjeshtare.

iken kaluan u ben sa vjet,
ti ike larg un mbeta vet por te prita,
gjithe ato nate sa shpejt kaluan,
e plagen e vjeter se sheruan,
kurre se sheruan !!Më Shumë Këngë Nga Valbona Mema:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet