Valbona Spahiu
Valbona Spahiu
Valbona Spahiu
  • Jeton në
  • Zvicër
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Qershor 1987
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Valbona Spahiu është këngëtare e njohur. Ne vitin 2000, mori pjese ne festivalin "Kosovarja Kendon" dhe me pas u trasferua ne Gjermani. Filloi te marr pjese neper shume mbremje ne Gjermani, Zvicerr etj. Ka punuar 3 vite pa nderprerje ne discoteken "Boleros" dhe ka patur sukses te madh. Po ne vitin 2007, realizoi videoklipin me vellain e saj, Bashkim Spahiun. Kenga ishte nje balade shum e bukur qe titullohet "Sje per mua". Po ne ate vit nxorri edhe albumin e saj te pare ne shitje me titullin "E embel dashnia".

Në vitin 2011, Valbona Spahiu & Bashkim Spahiu publikojnë albumin "S'ka Pishman".

Në vitin 2012, Valbona Spahiu publikon albumin "Live".

Më datë 28 Tetor 2013, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Fol Sa Me Don", në bashkëpunim me Altini.

Më datë 13 Shkurt 2015, Valbona Spahiu & Erkan Musliu publikojnë videoklipin "Larg Nga Unë". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Naim Qukiqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Naim Qukiqi, Eroll Dogani.

Më datë 27 Korrik 2015, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Provoje Pak".

Më datë 14 Janar 2016, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Syri Im Po Loton". Teksti u shkrua nga Ejup Shabani. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 6 Gusht 2016, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Zjarr".

Më datë 22 Korrik 2017, Valbona Spahiu publikon videoklipin "S'ke Afat", në bashkëpunim me Ervin Gonxhi. Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku.

Më datë 26 Maj 2018, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Kokrra E Tradhetarit".

Më datë 15 Shkurt 2019, Valbona Spahiu publikon videoklipin "M'ke Lan".

Më datë 8 Korrik 2019, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Moj Katile", në bashkëpunim me TrimB.

Më datë 8 Mars 2021, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Mos Qaj Nanë". Teksti i këngës u shkrua nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 4 Qershor 2021, Valbona & Bashkim Spahiu publikojnë videoklipin "Motra Për Vlla". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Perparim Qaili. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 21 Janar 2022, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Hatri Yt". Muzika e këngës u punua nga Xheni Meçe, teksti u shkrua nga Ejup Shabani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xheni Meçe. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 11 Maj 2022, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Mos Bon Hile". Kënga u orkestrua nga Besnik Zikolli. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 30 Nëntor 2022, Valbona Spahiu publikon videoklipin "U Ba". Videoklipi u prodhua nga A Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Granit Gashi & Darddy.

Më datë 12 Mars 2023, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Je Ideal". Muzika e këngës u punua nga Armend Mustafa, ndërsa teksti u shkrua nga Valmir Delija. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 9 Shtator 2023, Valbona Spahiu publikon videoklipin "Kthehu Dashni". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Granit Gashi & Dardd kanë punuar bashkë muzikën dhe orkestrimin, ndërsa tekstin e këngës e shkroi Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 22