Valdet Sopjani (Valdo)
Valdet Sopjani (Valdo)
Valdet Sopjani (Valdo)
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Valdet Sopjani (Valdo) është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 11 Qershor 2014, Valdet Sopjani publikon videoklipin "Hajde Me Tupana". Muzika e këngës u punua nga vetë Valdet Sopjani, teksti u shkrua nga vetë Valdet Sopjani. Videoklipi u prodhua nga Frames.

Më datë 7 Prill 2015, Valdet Sopjani publikon videoklipin "Ku Je Sonte". Muzika e këngës u punua nga vetë Valdet Sopjani, teksti u shkrua nga vetë Valdet Sopjani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Në vitin 2015, Valdet Sopjani publikon albumin "Hajde Me Tupana".

Më datë 9 Maj 2016, Valdet Sopjani publikon videoklipin "Dy Maturant".

Më datë 29 Prill 2017, Valdet Sopjani publikon videoklipin "S'ka Kuptim".

Më datë 6 Gusht 2018, Valdo publikon videoklipin "Lakmitar", në bashkëpunim me Edita Sopjani. Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Frames.

Më datë 1 Dhjetor 2018, Valdo publikon videoklipin "Ah Moj Dashni".

Më datë 2 Prill 2020, Valdo publikon videoklipin "Gurbet".

Më datë 12 Prill 2022, Valdo publikon videoklipin "Me Mjeshtri".

Më datë 8 Korrik 2022, Valdet Sopjani (Valdo) publikon videoklipin "Rrehi Defi".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0