A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valdete Antoni
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 65
  • Birthday:
  • 13 September 1953
  • Zodiac sign:
  • ♍ Virgjeresha
Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  8

Valdete Antoni is a popular songwriter. Ajo është poete shqiptare bashkëkohore dhe gazetare e Radio Tirana, RTSH. E vlerësuar nga Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve me çmimin e parë Naim Frashëri, 1999 për poezinë dhe çmimin për gazetarinë më të mirë radiofonike të vitit nga Fondacioni i Kulturës Velia, Tiranë,2000. Autore e gjashtë librave me poezi dhe shumë emisjoneve në Radion kombtare në 37 vjet profesion si gazetare, librin e parë e botoi në Kosovë me mbështetjen e dy intelektualëve dhe poetëve të njohur Azem Shkreli dhe Agim Vinca.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019