Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valdete Hoxha & Bashkim Alibali - Kush Je Ti Që Më Tremb Dhentë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mëngjesit dola herët
tufës në vathë
o kush je ti që më tremb dhentë
tek shkon në mal.

jam vajzë e vij nga fusha
me mall të ri
o zemrën plot me fllad
ç’e mbusha rrugës te ti

ç’ka ky stan që ushton
në ato male hej
bie cula bie lodra
këngë e valle plot

blegërijnë dhentë e bardha
në bjeshkë e në mal
mbledh pranvera bukurinë
në këto anë sot

sa bukur vijnë dhentë
me ne të dy
ç’ka gëzim të madh kjo zemra, plot dashuri


Ky tekst u dërgua nga Elsa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Valdete Hoxha & Bashkim Alibali - Kush Je Ti Që Më Tremb Dhentë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Je Ti Që Më Tremb Dhentë".
3. Video është e këngës "Kush Je Ti Që Më Tremb Dhentë", por nuk këndohet nga Valdete Hoxha & Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valdete Hoxha:


Komente 0